®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum


Distribuiţi | 
 

 Cu ce tratati raceala?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
lorellay
Membru nou
Membru nou
lorellay

Puncte : 70
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/08/2010

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeMier Aug 25, 2010 8:07 pm

Noi bagam la greu oscilococcinum, vitamina C...si aerosoli...asta la copii...
ca noi adultii nu prea!
voi?
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 8:26 am

Eu nu prea iau medicamente, prefer sa ma hidratez mai mult, o dau pe citrice, vitamina C si, f rar, Tantum Verde, iar pt. cei mici, sirop de ceapa, nuci sfaramate cu tot cu coaja si miere (se pune la fiert totul si se obtine un suc mai gros - se beau 2-3 cesti /zi si se scapa de tuse de exemplu!), aerosoli, sucuri naturale de fructe.
Sus In jos
lorellay
Membru nou
Membru nou
lorellay

Puncte : 70
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/08/2010

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 3:28 pm

ceai de ceapa cu nuca si noi..la greu...Codrin bea..Diana nu prea!
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeDum Aug 29, 2010 4:54 pm

Si fata se lasa tare greu convinsa, dar and vede ca tuseste si nu poate dormi bine, nu are incotro si-l da pe gat.
Sus In jos
mioara
Femeia chic
Femeia chic
mioara

feminin Puncte : 1002
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1982
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 41
Localizare : zimnicea

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 10:54 pm

mai jolinutza dar ai bagat mesajele astea peste tot? off topic
eu cand sunt racita imi iau pliculete de coldrex si le fac cu apa calda. mi se par eficiente
Sus In jos
iepurasha
Femeia chic
Femeia chic
iepurasha

feminin Puncte : 315
Reputatie : 2
Data nasterii : 20/09/1989
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 34
Localizare : Dealu Clujului

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeVin Sept 03, 2010 1:07 am

mioara,mai sunt si frustrate pe aici wink eu sincer nu tratez raceala dupa cum am chef pentru ca pot aparea complicatii..asa am patit o data si m-am ales cu o pneumonie de toata frumusetea.cel mai bine e sa consultati medicul
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeSam Sept 04, 2010 8:49 am

Cand vedem ca dam milioane pe medicamentele si siropuriloe indicate de madam pediatru si altii, sa fim seriosi ... tot medicatia naturista si cea de la bunica dau roade in final! Asa am patit mereu. wink
Sus In jos
iepurasha
Femeia chic
Femeia chic
iepurasha

feminin Puncte : 315
Reputatie : 2
Data nasterii : 20/09/1989
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 34
Localizare : Dealu Clujului

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 7:34 am

Eu nu am patit niciodata asa.dimpotriva ,am tratat racelile dupa cum mi-au spus altii si am patit-o urat de tot...cred ca depinde de la medic la medic. Nu ma refeream la medicina naturista ci la medicamentele pe care unii le iau dupa cum au chef fara a tine cont de indicatiile medicilor.
De aceea zic ca si o raceala banala trebuie tratata cu grija si trebuie consultat medicul.


Ultima editare efectuata de catre iepurasha in Dum Sept 12, 2010 1:48 am, editata de 2 ori
Sus In jos
mioara
Femeia chic
Femeia chic
mioara

feminin Puncte : 1002
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1982
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 41
Localizare : zimnicea

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 10:57 pm

orice boala este indicat sa se trateze cu medicamente indicate de medic si nu dupa ureche.
Sus In jos
mais
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
mais

feminin Puncte : 401
Reputatie : 1
Data nasterii : 21/07/1979
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Temesvar

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeSam Sept 11, 2010 7:49 pm

Eu incerc sa previn racelile prin consumul de vitamina c cu propolis , oscilococcinum pe toata perioada rece , sirop de macese . Daca se intampla sa racesc sau sa iau un virus , stau acasa evitand sa transmit boala si altora iar daca nu imi trece intr-o saptamana merg cu siguranta la medic . Am patit-o acum cativa ani urat de tot , m-am tratat acasa cu paracetamol si era sa mi se perforeze timpanul , pe langa raceala aveam si o otita seroasa . De atunci am ramas cu sensibilitate in sfera orl si nu e deloc placut .
Sus In jos
iulianah
Membru nou
Membru nou
iulianah

feminin Puncte : 52
Reputatie : 0
Data nasterii : 27/01/1965
Data de inscriere : 16/10/2010
Varsta : 59
Localizare : Jaristea; jud Vrancea

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeSam Oct 16, 2010 6:53 pm

Cu un paracetamol, vitamina C si multe fructe.
Sus In jos
Gianina
Moderator
Moderator
Gianina

feminin Puncte : 688
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/08/1979
Data de inscriere : 20/10/2010
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele
Stare de spirit : Foarte buna

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeSam Oct 30, 2010 6:44 am

mioara a scris:
orice boala este indicat sa se trateze cu medicamente indicate de medic si nu dupa ureche.
Mioara si cum faci tu sa nu ajungi la boala?Ca medicul nu stie decat sa dea medicamente si care nu sunt benefice pentru corp.
Asadar,noi folosim Aloe Vera Gel,Bee Propolis,Aloe First,Absorbent C, Mierea si Aloe Heat Lotion.
Pentru cine vrea sa stie ce sunt acestea,rog a hotari admin daca pot posta aici sau avem un topic special pentru produsele Forever.
Sus In jos
gabi_kiana
Membru nou
Membru nou
gabi_kiana

feminin Puncte : 48
Reputatie : 0
Data nasterii : 18/10/1981
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeLun Noi 01, 2010 8:51 pm

Pentru o racela usoara Fervex dizolvat in apa fierbinte face minuni...
medicii sunt platiti cu greu sa prescrie anumite medicamente, stiu de la cineva care lucreaza la o firma de distributie de medicamente.
Sus In jos
Gianina
Moderator
Moderator
Gianina

feminin Puncte : 688
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/08/1979
Data de inscriere : 20/10/2010
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele
Stare de spirit : Foarte buna

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeLun Noi 01, 2010 10:04 pm

Asa e,de aceea prefer ceva natural
Sus In jos
maria_tecuceanca
Membru nou
Membru nou
maria_tecuceanca

feminin Puncte : 53
Reputatie : 0
Data nasterii : 30/10/1980
Data de inscriere : 07/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Tecuci

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 7:24 pm

eu tratez raceala cu ceaiuri de tei fierbinti si cu bai fierbinti...si mai iau si coldrex uneori sau nurofen...paracetamol si astept ca sistemul imunitar sa-si faca si el treaba
Sus In jos
ADINA
Membru nou
Membru nou
ADINA

feminin Puncte : 53
Reputatie : 0
Data nasterii : 27/09/1993
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 30
Localizare : constanta

Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 10:16 pm

eu imi tratez raceala cu supe de pui portocale si ceai de menta la mine da roade
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cu ce tratati raceala? Empty
MesajSubiect: Re: Cu ce tratati raceala?   Cu ce tratati raceala? I_icon_minitime

Sus In jos
 

Cu ce tratati raceala?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Farmacia Femeilor-Moderne :: Farmacie-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente