®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum


Distribuiţi | 
 

 Evenimente. Targuri.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Evenimente. Targuri. Empty
MesajSubiect: Evenimente. Targuri.   Evenimente. Targuri. I_icon_minitimeDum Aug 29, 2010 5:12 pm

28-29 august: Targ de produse naturale de infrumusetare la Villa Rodizio, - BUCURESTI.

In acest weekend, Organic Fest le pregateste vizitatorilor sedinte gratuite de masaj facial si un concurs cu premii ecologice in cadrul Organic Fest III – o editie dedicata produselor naturale de infrumusetare.

Sustinut de asociatia Bio Romania, targul va reuni la restaurantul Villa Rodizio producatori si distribuitori de cosmetice organice, dar si din domeniile alimentar si vestimentar.
Cea de-a treia editie Organic Fest este dedicata produselor naturale de ingrijire si infrumusetare. Cei care vor trece sambata sau duminica pe la restaurantul Villa Rodizio si se vor inscrie pe formularele de concurs vor avea ocazia de a castiga prin tragere la sorti kit-uri de produse cosmetice organice. Mai mult decat atat, vizitatorii care vor achizitiona produse cosmetice, vor beneficia de o sedinta gratuita de masaj facial cu uleiuri esentiale
Nu vor fi uitate nici produsele alimentare sanatoase si obiectele vestimentare din fibre ecologice. Printre produsele-vedeta, din aceste categorii, se afla hainutele pentru copii, produse de panificatie bio, cafeaua Fitness Coffee - cu un adaos de 16 extracte de plante medicinale si cu proprietati antioxidante; sortimentele de miere din Delta Dunarii si siropurile de fructe de padure.
Pana in prezent si-au confirmat participarea Bio Concept Care, Carbon Shungit, Avallon Media & Services, Mio Bio, Napati, Alma Tim Logistics, Tremot Dobre si Fiii, Cortex, Meru Organic Beauty, Careless, Naturalia, Cosul Bio, Zenit, Hemel, Shalom Bio Food, Cristinne Cosmetics, Cozonac Bujor.

Accessul vizitatorilor este gratuit.


Eu ma voi duce mai tarziu nitel sa vad despre ce este vorba. Deocamdata, mi-am trimis sotul in recunoastere, ca evenimentul are loc la vreo 7 minute de noi. Puupicei.

Care mai este din Bucuresti? Cine mai vine?
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Evenimente. Targuri. Empty
MesajSubiect: Re: Evenimente. Targuri.   Evenimente. Targuri. I_icon_minitimeSam Sept 04, 2010 8:36 am

Am fost la acel targ si mi-am luat asa: un gel de dus si un parfum de trandafiri, o crema de maini si un strugurel din gama olive, un sapun bio cu mango si liliac, o crema de corp cu lavanda, un sampon bio antimatreata. Toate miros excelent.
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Evenimente. Targuri. Empty
MesajSubiect: Re: Evenimente. Targuri.   Evenimente. Targuri. I_icon_minitimeSam Sept 04, 2010 8:40 am

Festivalului Ceaiului si Cafelei

A doua editie a Festivalului Ceaiului si Cafelei – Tea&Coffee Festival are loc, in Capitala, intre 6 si 12 septembrie si cuprinde o serie de manifestari stradale, spectacole in ceainarii si cafenele bucurestene precum si o expozitie de ceai, cafea si accesorii, care se va desfasura, intre 10 si 12 septembrie a.c., la Palatul sutu.
(Muzeul Municipiului Bucuresti – bulevardul I.C. Bratianu nr. 2, statia de Metrou Universitate)

TEA&COFFEE Festival are drept scop promovarea consumului de ceai si cafea, aducerea in actualitate a traditiilor si ritualurilor servirii lor. Evenimentul va avea in prim plan si noile tendinte practicate, in tarile cu traditie (Brazilia, Japonia, India, Italia, Turcia, Anglia, etc.) in ceea ce priveste prepararea si prezentarea unor bauturi din ceai si cafea.



Printre manifestarile care vor avea loc in cadrul Festivalului, intre 6 si 12 septembrie a.c., se numara: concerte, workshop-uri si ceremonii de servire a ceaiului si cafelei, practicate in Anglia, Italia, Argentina si Japonia. Locatiile acestor evenimente, cu iz de ceai si cafea, reunite sub numele Tea&Coffee Festival sunt: Cafe Verona (str. Pictor Arthur Verona nr. 13-15), Cafepedia (str. Pictor Verona nr. 2), Grand Caffe Galeron (Nicolae Golescu 18A), ceainaria Serendipity (str. Dubrava Rosie nr. 12) si ceainaria Rendez-Vous.
In cadrul festivalului, pe 10 septembrie a.c., va avea loc si un workshop de arta urbana, “Miss Tea Time”, pus in scena de Asociatia I love Bucharest in Centrul Istoric al Bucurestiului.

EXPOZITIE DE CEAI, CAFEA sI ACCESORII, in centrul Capitalei

TEA& COFFE Festival 2010 se va incheia printr-o expozitie desfasurata la Palatul sutu intre 10 si 12 septembrie si care va cuprinde diverse sortimente, produse si accesorii folosite la prepararea si servirea unor bauturi pe baza de ceai si cafea.

TEA& COFFE Festival se adreseaza atat amatorilor de ceai si cafea cat si profesionistilor care activeaza, in calitate fie de producatori fie de importatori, in industria de resort.

In plus, expozitia din cadrul TEA& COFFE Festival ofera informatii despre ceai si cafea si celor care sunt interesati de beneficiile si efectele terapeutice ale acestor doua bauturi.

Vizitatorii expozitiei vor avea posibilitatea sa aleaga si sa testeze in functie de preferinte diverse sortimente de cafea si ceai, arome diferite prezentate la cele peste 20 de standuri ale expozitiei.

Programul de vizitare al expozitiei din cadrul Tea&Coffee Festival 2010 este 10:00 – 18:00.

Intrarea la toate evenimentele din cadrul Tea&Coffee Festival este gratuita. Mai multe informatii se pot gasi: www.tea-coffe.ro sau pe pagina de Facebook Tea&Coffee Festival.

Pentru cei ce sunt din Bucuresti, este lesne de ajuns! Spor la shopping si vizionare placuta!

Sus In jos
mioara
Femeia chic
Femeia chic
mioara

feminin Puncte : 1002
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1982
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 41
Localizare : zimnicea

Evenimente. Targuri. Empty
MesajSubiect: Re: Evenimente. Targuri.   Evenimente. Targuri. I_icon_minitimeSam Sept 04, 2010 9:26 pm

daca eram din bucuresti, veneam si eu
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Evenimente. Targuri. Empty
MesajSubiect: Re: Evenimente. Targuri.   Evenimente. Targuri. I_icon_minitimeLun Sept 06, 2010 9:04 am

Faza e alta. M-am trezit cu gandul sa caut pe net unde are loc targul de produse apicole si, luandu-ma cu treaba, am ratat acest eveniment. Am uitat complet de el. Next time!
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Evenimente. Targuri. Empty
MesajSubiect: Re: Evenimente. Targuri.   Evenimente. Targuri. I_icon_minitimeVin Sept 17, 2010 10:27 am

Zilele Bucurestiului (intre 17 - 19 septembrie)

“Gradini nomade” , la Zilele Bucurestiului 2010



Ne pregatim din nou pentru Zilele Bucurestiului. Intre 17 - 19 septembrie, Muzeul Taranului Roman (MTR) va gazdui un program special de proiectii intitulat “Maestrii”, ce cuprinde titluri intrate in patrimoniul de aur al cinematografiei romanesti: “Valurile Dunarii” de Liviu Ciulei, “Secvente” de Alexandru Tatos, “O vara de neuitat” de Lucian Pintilie, “Nunta de Piatra” de Mircea Veroiu si Dan Pita. Cinema Patria si noul cinematograf al Regizorului Roman de la MTR proiecteaza cea mai recenta premiera de film romanesc, “Marti, dupa Craciun” de Radu Muntean, si pentru prima oara o proiectie de film in aer liber, in Piata “George Enescu”, “Nunta in Basarabia” de Napoleon Helmis, in avanpremiera romaneasca.
In sase locuri din Capitala, vor fi amplasate, sambata 18 septembrie, instalatii ce redefinesc conceptul de “gradina” in spatiul public, in cadrul proiectului “Arta si Peisaj: Gradini Nomade”. Lucrarile, printre care se numara “Tunelul vegetal”, de la Gara de Nord, “Agora verde”, din Piata Roma, “Gradini celulare”, la Institutul Francez, “Seminte nomade” in Piata “Arthur Verona”, “Padurea de argint”, la Ateneu, si “Pajisti inflorite” in Piata Universitatii, vor ramane expuse pana pe 20 septembrie.
In toate cele trei ztile de sarbatoare (17-19 septembrie), de la ora 19.00, Teatrul Odeon la premiera spectacolului “SCROOGE” dupa “Un colind de Craciun” de Ch. Dickens, o povestire dramatizata pentru prima data in Romania, cu muzica special compusa pentru spectacol si cantata live de Petre Teodorescu, iar momentele de magie intregesc atmosfera de basm. Organizatorul spectacolului, Fundatia Universal Artist Unforgettable (U.A.U.) este singura institutie culturala din tara care promoveaza aproape in exclusivitate tineri artisti din teatru, film, arte plastice, dans, literatura, primul proiect avandu-i in prim-plan pe studentii anului III Arta Actorului, clasa prof.univ.dr. Florin Zamfirescu.
“Zilele Bucurestiului” include anul acestsa, la Teatrul de Comedie, prima editie a Festivalului de Magie “Harry Houdini”, initiat de Asociatia Teatrul de Magie si Teatrul de Comedie. Timp de trei zile in zona Smardan, Selari, Strada Franceza, Strada Sf. Dumitru si in incinta Teatrului de Comedie vor fi prezentate spectacole ce imbina arta Magiei cu dansul, muzica si teatrul, de la Street Magic Show - in care magicienii interactioneaza cu trecatorii - la Close-Up Magic, in Sala Studio a Teatrului de Comedie, si Stage Magic Show, pe scena amplasata in fata Teatrului de Comedie, dar si in Sala Mare a teatrului.

Trupele Iris, Urma şi Byron vor concerta în weekend în Centrul Vechi al Capitalei, în avanpremiera Zilelor Bucureştiului, care vor fi organizate între 17 şi 19 septembrie şi vor include proiecţii de film, concerte şi expoziţii, informează Primăria Municipiului Bucureşti.

Pe 17 septembrie, Asociaţia pentru Promovarea Filmului Românesc organizează, în cadrul Zilelor Bucureştiului, Noaptea Albă a Filmului Românesc. Cele peste 30 de filme autohtone selectate vor fi proiectate între orele 18.00 şi 2.00 în Piaţa "George Enescu", la Uranus 144, pe Terasa Clubului Fabrica, la Noul Cinematograf al Regizorului Român (MŢR) şi MŢR Open Air, precum şi la Cinema Patria, Cinema Studio, Sala "Elvira Popescu" şi Cinema Eforie.

si multe altele ...

pentru cine poate merge, vizionare placuta!
Sus In jos
alina22buc
Membru nou
Membru nou
alina22buc

feminin Puncte : 80
Reputatie : 0
Data nasterii : 30/01/1980
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 44
Localizare : Belgia

Evenimente. Targuri. Empty
MesajSubiect: Re: Evenimente. Targuri.   Evenimente. Targuri. I_icon_minitimeSam Sept 25, 2010 3:59 am

cele care ati fost la Zilele Bucurestiuliu sa ne spuneti cum a fost!
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Evenimente. Targuri. Empty
MesajSubiect: Re: Evenimente. Targuri.   Evenimente. Targuri. I_icon_minitimeSam Sept 25, 2010 8:14 am

Draga Alina, am fost la cateva dintre ele si am fost foarte dezamagita. Nici poze nu am facut ca nu am avut ce vedea. Ma refer la lucrarile din cadrul proiectului “Arta si Peisaj: Gradini Nomade”, ca la restul nu am ajuns decat asa pe fuga, eu nefiind fan al niciuneia dintre trupele ce au concertat in Bucuresti, in special in centrul istoric al orasului. Poate or fi fost alte lucruri interesante, dar e mai greu de mers cu cei mici si avand si alte treburi in aceasta perioada (cu muncitori in casa, nu poti pleca sau nu poti lipsi prea mult).
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

In acest week-end, mai au loc niste targuri interesante. Postez pentru cei interesati.
TARGURI

Cosmetics Beauty Hair – Expozitia Internationala de produse si echipamente pentru cosmetica, ingrijire corporala si coafura / 23-26 septembrie 2010, Complexul Romexpo (joi-sambata 10:00-18:00; duminica 10:00-16:00

Welness Show / 23-26 septembrie 2010, Complexul Romexpo (23 – 24 septembrie orele 10:00 – 18:00 / 25 septembrie orele 10:00 – 19:00 /26 septembrie orele 10:00 – 17:00)
Digital Print & Sign – Expozitie Internationala pentru Tipar Digital si Semnalistica / 22-25 septembrie 2010, Complexul Romexpo
Gifts Show – Targ de obiecte promotionale / 22-25 septembrie, Complexul Romexpo ( 22-24 septembrie orele 10:00-18:00 / 25 septembrie orele 10:00-16:00)
TNI – Targul National Imobiliar / 23-26 septembrie 2010, Palatul Parlamentului ( 23-25 septembrie orele 10:00-19:00 / 26 septembrie orele 10:00-16:00)
Culori – targ handmade / 24-26 septembrie, Parcul Herastrau, orele 10:00-19:00

Textil Expo & More – expozitie cu vanzare de imbracaminte, incaltaminte si accesorii / 22-26 septembrie, Str.Alexandru Campeanu, vis-a-vis de Piata 1 Mai (23-25 septembrie, orele 10:00-20:00 / 26 septembrie, orele 10:00-16:00

Targul national de produse ecologice, traditionale si naturale / 24-26 septembrie 2010, parcul Academiei de Ştiinţe Agricole şi Silvice “Gheorghe Ionescu-Siseşti’ , Bd. Mărăşti nr. 61(orele 9:00 – 18:00) si Liberty Center, Str.Progresului 151-171 ( 24-25 septembrie orele 09:00-18:00 / 26 septembrie orele 09:00-16:00), intrarea libera

EVENIMENTE SPORTIVE

BCR Open Romania 2010 – cel mai mare turneu de tennis pe zgura din estul Europei / 18 – 26 septembrie 2010, Arenele BNR
Crosul Petrom 2010 / 26 septembrie, Piata Constitutiei, ora 10:00
FESTIVALURI

KINOdiseea- Festival international de film pentru copii si adolescenti / 24-30 septembrie 2010, Muzeul Taranului Roman/ Cinema Gloria / Sala Elvira Popescu (Institutul Francez)

“Carte si Arte” / 23-26 septembrie 2010, Muzeul Municipiului Bucuresti ( 23-25 septembrie, orele 10:00-20:00 / 26 septembrie, orele 10:00-16:00)

Bucharest Food Festival / 24-26 septembrie 2010, Parcul Tineretului (24 septembrie orele 12:00-21:00 / 25 septembrie orele 10:00-21:00 / 26 septembrie orele 10:00-20:00), etc.



Sus In jos
Continut sponsorizat




Evenimente. Targuri. Empty
MesajSubiect: Re: Evenimente. Targuri.   Evenimente. Targuri. I_icon_minitime

Sus In jos
 

Evenimente. Targuri.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Evenimente speciale :: Evenimente speciale-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente