®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum


Distribuiţi | 
 

 Ati fost inselate?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 5:40 am

ati fost vreodata inselate de sot/iubit? care credeti ca sunt micile "indicii" atunci cand barbatul ne tradeaza?
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 7:59 am

Ca sa sparg eu gheata la acest subiect ...

De sot nu am fost si nu voi fi inselata si spun aceasta cu certitudine fiindca am un sot iubitor care isi adora si sotia si copiii si, de la job, vine direct acasa, ne suna mereu - chiar nu putem respira prea mult ca iar primim un semnal de la el. A fost langa mine din primele zile cand i-am adus de la maternitate si i-am crescut impreuna zi de zi fara ajutorul si fara sfaturile nimanui. Avem un schit in apropierea casei si, uneori, se abate din drum pentru a merge acolo si a se ruga pentru sanatatea tuturor membrilor familiei sale. Cu cei 2 micuti, noi practic nu avem timp sa ne plictisim. Ei sunt centrul nostru existential.

Referitor la alte relatii ... hm! Eu as formula invers: am tot inselat, fiindca eu toata viata am fost in cautarea partenerului ideal, asa ca ... acum sunt sotia si mama ce-si joaca rolul firesc in asta lume asa cum face fiecare femeie moderna la un moment dat, neuitand, fireste, de cariera si ale sale hobby-uri si tabieturi, nu? Pana la urma, asta-nseamna femeia moderna: sa stie sa fie mama, sotie, femeie cu o cariera intr-un domeniu care sa o faca sa se simta utila si toate acestea cer munca, timp si energie investite din timp, pe parcursul a multi ani, dar fara a se neglija, fiindca si cel mic apreciaza aspectul tineresc si ingrijit al mamei la fel cum orice interlocutor sesizeaza acestea si, desigur, altfel esti privita, nu-i asa?

Indicii ale tradarii, admin? Sa ma gandesc: as pune pe locul intai indiferenta fata de sotie, copii si casa/ideea de familie in genere, hainele mirosind a parfum strain si atat de cunoscutul ruj prezent pe gulerul camasii (precum in filmele de duzina), telefoane si mesaje primite la ore tarzii in noapte sau in week-end-uri, lipsa sotului de acasa sub diverse pretexte ce nu pot fi verificate imediat, cufundarea in ziare, fotbal, etc. de cand vine de la job si pana dimineata cand dispare iar de acasa, minciunile repetate, faptul ca incepe sa bea, sa-si injure/bata sotia si copiii din senin, si - cine stie?!? - poate-s foarte multe, dar, din tot ce am vazut prin filme si din ce am auzit de la anumite prietene si cunostinte nu-mi vine in minte altceva la aceasta ora tarzie...
Sus In jos
Clau
Admin
Admin
Clau

feminin Puncte : 298
Reputatie : 0
Data nasterii : 03/05/1988
Data de inscriere : 21/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeJoi Sept 23, 2010 5:57 pm

Eu nu am fost insealata niciodata,mia dat D-zeu un sot si un barbat iubitor ...cu coloana vertebrala..care isi iubetse copilul si familia...lucrul care il uraste cel mai tare e inselatul intr-o relatie. Drept ptr care nu inseala si nu suporta sa fie inselat. Cum spune si arthemise si sotul meu ne sufoca cu telefoane...cand iese de la servici vine direct acasa in fiecare zi la aceeasi ora. Si nu vine niciodata fara sa ne aduca ceva mie sau fetitei.
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeVin Sept 24, 2010 6:28 am

Foarte frumos, Clau. Va iubeste foarte mult, mai ales daca mereu va suna si va aduce cate ceva. Eeee ... asa da sot, nu?
Uite, astazi, sotul a luat pentru noi fagure de miere cu miere. Arata super! Maine il "judecam" in spirit caragialesc.
Sus In jos
iulianah
Membru nou
Membru nou
iulianah

feminin Puncte : 52
Reputatie : 0
Data nasterii : 27/01/1965
Data de inscriere : 16/10/2010
Varsta : 59
Localizare : Jaristea; jud Vrancea

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeSam Oct 16, 2010 7:49 pm

Din cate stiu eu nu am fost inselata.Cred ca atitudinea ii tradeaza pe cei care inseala.De cele mai multe ori un barbat dupa ce a inselat, nu se poate comporta la fel.
Sus In jos
nicoletadina
Femeia chic
Femeia chic
nicoletadina

feminin Puncte : 641
Reputatie : 3
Data nasterii : 17/03/1971
Data de inscriere : 24/10/2010
Varsta : 53
Localizare : bucuresti

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeLun Oct 25, 2010 10:26 pm

din cate stiu eu inca n am fost inselata de sot dar nu garantez 100% niciodata.
Sus In jos
joly
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
joly

feminin Puncte : 504
Reputatie : 0
Data nasterii : 05/01/1987
Data de inscriere : 06/09/2010
Varsta : 37
Localizare : RESITA
Stare de spirit : entuziasmata!

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 8:00 am

Nu,nam fost inselata,inca,mai tarziu nu se stie niciodata,eu sper sa nu fiu inselata vreodata!
Am incedere in sotul meu,dar nu 100%,sunt rezervata,deoarece stiti vorba aia "iti dau un deget si tu iei toata mana!"
Ne iubim,ne respectam dar niciodata nam sai acord incredere totala,am vazut cazuri si mi sa facut lehamite!
In plus,un barbat cand insala,tre sa fie destept,si sa nu se dea de golpai al meu nici nimicuri nu stie sa minta,il tradeaza fata! laugh
Sus In jos
gabi_kiana
Membru nou
Membru nou
gabi_kiana

feminin Puncte : 48
Reputatie : 0
Data nasterii : 18/10/1981
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 42
Localizare : Ploiesti

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 8:04 pm

Nu am fost inselata si nu as putea sa contiunui casatoria daca as afla ca m-a inselat. Este, dupa mine, cel mai urat lucru pe care il poate face un barbat.
Sus In jos
ADINA
Membru nou
Membru nou
ADINA

feminin Puncte : 53
Reputatie : 0
Data nasterii : 27/09/1993
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 30
Localizare : constanta

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 9:43 pm

CU PRIVIREA!!CRED CA DA!!DAR ATFEN NU..BINE NU BAG MANA IN FOC
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 10:26 pm

ee pai cu privirea inseala toata lumea. laugh daca trece o femeie frumoasa pe langa el cu siguranta se uita. si de ce sa mintim ca si noi ne uitam la un barbat frumos. dar totul e o fractiune de moment, in secunda urmatoare se uita. nu putem interzice sa nu priveasca.
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
foxii
Membru nou
Membru nou
foxii

feminin Puncte : 25
Reputatie : 0
Data nasterii : 08/10/1994
Data de inscriere : 21/11/2010
Varsta : 29
Localizare : constanta

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeDum Noi 21, 2010 12:59 am

Momentan nu dar daca as fi inselata cred ca ar fi destul de nasoala starea
Sus In jos
anetta
Membru nou
Membru nou
anetta

feminin Puncte : 9
Reputatie : 0
Data nasterii : 24/01/1986
Data de inscriere : 01/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Arad
Stare de spirit : narabdatoare sa vina Craciunul :)

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeVin Dec 03, 2010 7:14 am

Suntem impreuna doar de cativa ani si de inselat nu cred ca m-a inselat , pentru ca nu ar fi avut cand. Eu sunt una din acele femei care stiu fiecare miscare a sotului pentru ca in asa fel e locul sau de munca. Insa o chestie care nu imi place deloc e aceea ca daca are ceva timp liber prefera sa se ocupe de hobby-urile lui decat de mine . Copii nu avem inca . Binenteles ca nu face asta tot timpul , dar o face cam des si au fost multe duminici cand hobby-ul lui i-a ocupat timpul liber in timp ce eu stateam cu telecomanda in mana . Ar trebui sa-mi fac griji? As putea sa bag mana in foc ca nu ma inseala pentru ca nu e genul si in plus relatia noastra e la fel ca intotdeauna si nu s-a schimbat nimic ce mi-ar da de gandit. Mi-am pus multe intrebari , dar tot am ajuns la concluzia ca nu ma inseala , dar mi frica sa nu fii ajuns sa se plictiseasca.............
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeVin Dec 03, 2010 1:06 pm

eu nu cred ca e vorba neaparat de plictiseala. trebuie sa ii acorzi si lui putina libertate. propune si tu intr-un weekend sa faceti o iesire undeva sau arata-ti interesul fata de hobby-ul lui . cu siguranta va fi incantat
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
Gianina
Moderator
Moderator
Gianina

feminin Puncte : 688
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/08/1979
Data de inscriere : 20/10/2010
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele
Stare de spirit : Foarte buna

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeVin Dec 03, 2010 7:57 pm

Draga Anetta,barbatii renunta foarte greu la hobby-uri pentru persoana iubita chiar.Dar tu nu ai nici un hobby?De ce butonezi?Umple-ti timpul cu ceva,pentru tine.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitimeJoi Dec 30, 2010 6:05 pm

sunt de acord cu Gianina. cred ca daca ne implicam intr-o relatie nu trebuie sa renuntam la hobby-uri. fiecare avem inclinatia si hobby-ul lui deci nu consider asta o problema. mai bine hobby decat un viciu
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat




Ati fost inselate? Empty
MesajSubiect: Re: Ati fost inselate?   Ati fost inselate? I_icon_minitime

Sus In jos
 

Ati fost inselate?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Totul despre moda si frumusete :: Ca de la femeie la femeie-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webCreeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente