®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Subiecte similare
    Conectare
    Utilizator:
    Parola:
    Conectare automată: 
    :: Mi-am uitat parola


    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket
    Contact Admin
    Diana
    Photobucket

    Distribuiţi | 
     

     Experienta nasterii!

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    joly
    Femeia indrazneata
    Femeia indrazneata
    joly

    feminin Puncte : 504
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 05/01/1987
    Data de inscriere : 06/09/2010
    Varsta : 37
    Localizare : RESITA
    Stare de spirit : entuziasmata!

    Experienta nasterii! Empty
    MesajSubiect: Experienta nasterii!   Experienta nasterii! I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 4:51 pm

    Fie ca ati nascut natural,sau prin cezariana,povesteste experienta nasterii tale,iar daca ai mai multi copii,povesteste deosebirea dintre prima nastere si celelate!
    Sus In jos
    flory
    Femeia chic
    Femeia chic
    flory

    feminin Puncte : 751
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 01/12/1981
    Data de inscriere : 04/09/2010
    Varsta : 42
    Localizare : teleorman

    Experienta nasterii! Empty
    MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Experienta nasterii! I_icon_minitimeVin Oct 29, 2010 3:54 pm

    eu am decat un copil dar prin ce am trecut eu nu doresc nici celui mai mare dusman sa treaca
    a fost ingrozitor dar ma bucur ca a trecut si ca am un baietel sanatos
    Sus In jos
    Clau
    Admin
    Admin
    Clau

    feminin Puncte : 298
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 03/05/1988
    Data de inscriere : 21/09/2010
    Varsta : 36
    Localizare : Bucuresti

    Experienta nasterii! Empty
    MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Experienta nasterii! I_icon_minitimeVin Oct 29, 2010 5:26 pm

    Joly eu am avut o nastere chiar ok. am nascut prin cezariana si nu a durat decat 15 min.. doresc la toate fetele nastere ca a mea.. a fost usora si chir mia placut.. la 7 jumate am intrat in sala la 7:40 a scos pe alessia si la 7.45 am iesit.. cnad am intrat in sala si am vazut masa aia..ma luase toate cele...dar in clipa urmatoare era deja amortita de la sani in jos... nici cadrul ala nu au mai apucat sa mi-l puna ca am avut tensiunea mare si a trebuit sa ma opereze repede... am vazut tot..nu e chiar asa de infiorator cum crede lumea.. am simtit cand ma taiat dar nu ma durut.. e o senzatie ciudata...au pus in final cadrul ala... au scoso pe ale cu peripetii ca era mai mare decat se preconizase a trebuit sa ma taie mai mult..nu-i intra doctorei mana sa o scoata si a dat cu cotul in bara aia.. la care ea asistata sde un al medic ii zice:" Bagami-as picioarele in bara asta, ajuta-ma s-o scot" rade:X:X eram un ras taota... apoi o scoate pe fiimea mi-o arata ii fac poza.. deci nu va spun ce doctor criminal a asistato pe doctora mea... doamneee avea niste ochi criminali..la care eu ii zic...:" domn' doctor sa dea domnu sa aibe si fata mea ochii ca ai dvs", la care el:" pai acum spui, trebuia sa vii acum 9 luni la mine" rade:X:X , am innebunit, dar eram toti numai un ras. apoi mau bagat la post operator... am scapat repede..in afara prb mele cu inima...caci am facut o criza de preinfarct dupa nastere...si nam putut dormit toata noaptea din cauza monitorullui cardiac si a tensiometrului care se umfla la fiecare 5 mn..in rest totul ok...va oun si o poza cu ali de la nastere,,scz daca am scris mai distorsionat...dar parca am ceva emotii numai cand imi aduc amninte


    Experienta nasterii! 1106092135Experienta nasterii! 1106092018
    Sus In jos
    flory
    Femeia chic
    Femeia chic
    flory

    feminin Puncte : 751
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 01/12/1981
    Data de inscriere : 04/09/2010
    Varsta : 42
    Localizare : teleorman

    Experienta nasterii! Empty
    MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Experienta nasterii! I_icon_minitimeVin Oct 29, 2010 9:46 pm

    super nebunica si la nastere rade:X:X
    iar micuta o minune love
    Sus In jos
    t.dorina
    Membru nou
    Membru nou
    t.dorina

    feminin Puncte : 59
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 08/01/1977
    Data de inscriere : 08/11/2010
    Varsta : 47
    Localizare : galati

    Experienta nasterii! Empty
    MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Experienta nasterii! I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 12:26 am

    La ora 22.45 am fost dusa cu dureri ingrozitoare si dilatatie 5 la sala de nastere, la 4 dimineata s-a luat hotararea urgenta de a mi se face cezariana intrucat bebe ramasese blocat, i se vedea capusorul dar nu mai putea inainta pentru expulzare si scazuse ritmul BCF-urilor. Operatia a durat 15 minute, nu am simtit nimic atunci, durerile au inceput dupa ce a trecut efectul anestezicului. Era groaznic cand trebia sa cobor din pat ca plangea bebe. Dupa cateva miscari parca se mai atenuau durerile, de fapt ma obisnuiam cu ele si oricum eu eram mai putin importanta in momentele acelea. A primit nota 6 si mi-am vazut copilul abia a treia zi de la nastere. Nu pot sa descriu ce am simtit cand le vedeam pe celelalte mamici cu bebelusii lor. A fost prima experienta de genul si ultima.
    Sus In jos
    Gianina
    Moderator
    Moderator
    Gianina

    feminin Puncte : 688
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 11/08/1979
    Data de inscriere : 20/10/2010
    Varsta : 44
    Localizare : Vulcana Pandele
    Stare de spirit : Foarte buna

    Experienta nasterii! Empty
    MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Experienta nasterii! I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 5:12 am

    Imi pare rau,Dorina,ca ai avut o experienta neplacuta
    Eu am nascut normal ambii copii,pe fata am nascut-o mai greu,ca nu ma dilatam,mi s-a rupt apa la 3 dupa amiaza,la 7 m-a apucat durerile si m-am chinuit la miezul noptii.La Remus mi s-a rupt apa la 3 dimineata,la 3,30 eram la spital,am fost si dilatata si crestea si l-am nascut la 4.50.
    Recuperarea la o nastere normala e mai rapida si fara consecinte decat o cezariana
    Sus In jos
    Continut sponsorizat




    Experienta nasterii! Empty
    MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Experienta nasterii! I_icon_minitime

    Sus In jos
     

    Experienta nasterii!

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

     Subiecte similare

    +
    Pagina 1 din 1

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Spatiu dedicat mamicilor :: Arta de a fi mamica :: Sarcina de la 0 la 9 luni-
    Mergi direct la:  
    MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webForumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente