®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum


Distribuiţi | 
 

 Ce insemna sa fi mama!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
joly
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
joly

feminin Puncte : 504
Reputatie : 0
Data nasterii : 05/01/1987
Data de inscriere : 06/09/2010
Varsta : 37
Localizare : RESITA
Stare de spirit : entuziasmata!

Ce insemna sa fi mama! Empty
MesajSubiect: Ce insemna sa fi mama!   Ce insemna sa fi mama! I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 4:53 pm

Ce insemna sa fi mama?
Ce implica si ce datorie are o mama fata de puiutul ei?
Oare suntem mamici perfecte,sau ne straduim?
Sus In jos
t.dorina
Membru nou
Membru nou
t.dorina

feminin Puncte : 59
Reputatie : 0
Data nasterii : 08/01/1977
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 47
Localizare : galati

Ce insemna sa fi mama! Empty
MesajSubiect: Re: Ce insemna sa fi mama!   Ce insemna sa fi mama! I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 2:33 am

Nimeni nu e perfect oricat am incerca. Exista intotdeauna un "mai", mai bun, mai rau. Ideal ar fi sa pastram macar calea de mijloc. Ce presupune sa fi mama? Cred ca foarte multe renuntari. Cand iesi in oras nu mai esti tu prioritara, calculezi totul in cutii de lapte, pachete de pampersi si hainute de bebe. Oricum totul e recompensat de zambetul fericit al puiutului tau. Dupa ce devii mama exzisti prin copilul tau. Traiesti bucuriile si tristetele lui, indiferent ce varsta ar avea.
Sus In jos
Gianina
Moderator
Moderator
Gianina

feminin Puncte : 688
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/08/1979
Data de inscriere : 20/10/2010
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele
Stare de spirit : Foarte buna

Ce insemna sa fi mama! Empty
MesajSubiect: Re: Ce insemna sa fi mama!   Ce insemna sa fi mama! I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 4:52 am

Sa fii mama inseamna si bucurii dar si suferinte...nopti pierdute si renuntari...dar si momente de bucurie cand iti vezi copiii bine.Nu exista mame perfecte,chiar o vorba spunea ca in drumul spre perfectiune omiti sa vezi imperfectiunea,iar pe langa mame noi trebuie sa fim femeii asa ca....
O mama trebuie sa si educe copilul nu doar sa-l creasca,si trebuie sa-l iubeasca neconditionat
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ce insemna sa fi mama! Empty
MesajSubiect: Re: Ce insemna sa fi mama!   Ce insemna sa fi mama! I_icon_minitime

Sus In jos
 

Ce insemna sa fi mama!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Spatiu dedicat mamicilor :: Arta de a fi mamica :: Off-topicul mamicilor-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webForumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente