®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum


Distribuiţi | 
 

 Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
joly
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
joly

feminin Puncte : 504
Reputatie : 0
Data nasterii : 05/01/1987
Data de inscriere : 06/09/2010
Varsta : 37
Localizare : RESITA
Stare de spirit : entuziasmata!

Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? Empty
MesajSubiect: Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?   Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 5:00 pm

Cat de mult conteaza ca ambii parintii sa fie impreuna si sa contribuie la cresterea copilului?
Parintii nostri,ai femeilor,neau fost alaturi,au fost impreuna si neau invatat cum sa trecem prin viata?
Sus In jos
Clau
Admin
Admin
Clau

feminin Puncte : 298
Reputatie : 0
Data nasterii : 03/05/1988
Data de inscriere : 21/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? Empty
MesajSubiect: Re: Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?   Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 6:21 pm

buna intrebare jolu. Eu sunt de parere ca in egala masura ar trebui parintii sa fie llanga copil,sai vada fiecare lucrusor,fiecare cuvintel sa i lauda.Eu nu am avut tata,dar mama a facut si pe tata. Bine ca sunt si cazuri exceptii in care se impune ca mama/tata sa creasca fara unul sau celalalt parinte.,cazuti de violenta in familie/divort sau mai stiu io
Sus In jos
nicoletadina
Femeia chic
Femeia chic
nicoletadina

feminin Puncte : 641
Reputatie : 3
Data nasterii : 17/03/1971
Data de inscriere : 24/10/2010
Varsta : 53
Localizare : bucuresti

Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? Empty
MesajSubiect: Re: Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?   Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 7:39 pm

nu stiu ce sa spun eu am crescut cu amandoi. au fost si inca sunt langa mine.
Sus In jos
lica.irina
Femeia chic
Femeia chic
lica.irina

feminin Puncte : 785
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/04/1977
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 47
Localizare : Pitesti

Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? Empty
MesajSubiect: Re: Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?   Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 8:08 pm

eu cred ca, conteaza foarte mult. asa este ideal. dar asta nu inseamna sa ste impreuna doar de dragul de a sta si de a nu-si parasi copilul.intr-o familie trebuie sa existe armonie ca sa fie totul ok.
Sus In jos
joly
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
joly

feminin Puncte : 504
Reputatie : 0
Data nasterii : 05/01/1987
Data de inscriere : 06/09/2010
Varsta : 37
Localizare : RESITA
Stare de spirit : entuziasmata!

Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? Empty
MesajSubiect: Re: Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?   Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? I_icon_minitimeJoi Oct 28, 2010 1:28 am

asa e irina,decat sa stai doar de dragul copilului,mai bine nu,daca ne gandim si la copil,decat sa vada indiferenta sau alte lucruri mai rele,cearta intre parinti mereu,eu sunt tot de conceptia asta ca mai bine separati decat asa!

Eu am crescut doar cu mama,si sincer pt mine e si mama si tata!
O iubesc si niciodata nu ma lasat sa simt lipsa lui tata!
Soramea a vrut cu bunicii,si a stat pana la 15 anisori la ei,apoi a venit langa noi doua,si totusi ea mereu spune ca ia lipsit tata,dar daca o intrebi de ce imi zice,nu stiu,poate pt ca nam stiut ce e tata,si cred ca are dreptate,avea 1 an si eu 4 cand a plecat!
Si isi aminteste de noi la sarbatori si de zilele de nastere pt ca isi pune telefonul sa sune sai aminteasca!
Mama a tinut si locul lui si pt asta o iubesc mult!@
Sus In jos
nicoletadina
Femeia chic
Femeia chic
nicoletadina

feminin Puncte : 641
Reputatie : 3
Data nasterii : 17/03/1971
Data de inscriere : 24/10/2010
Varsta : 53
Localizare : bucuresti

Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? Empty
MesajSubiect: Re: Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?   Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? I_icon_minitimeVin Oct 29, 2010 1:36 am

imi pare rau joli. lasa sa fiti voi sanatoase acuma kisses
Sus In jos
giana_cta
Membru nou
Membru nou
giana_cta

feminin Puncte : 52
Reputatie : 0
Data nasterii : 23/03/1966
Data de inscriere : 25/10/2010
Varsta : 58
Localizare : Constanta

Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? Empty
MesajSubiect: Re: Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?   Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? I_icon_minitimeVin Noi 05, 2010 5:40 pm

si eu am crescut alaturi de ambii parinti si am avut o armonie in familie dar parca dupa ce am m-am mutat la casa mea si am pus bazele unei familii ralatiile s-au racit putin...nu mai e aceeasi armonie...decat de sarbatori
Sus In jos
maria_tecuceanca
Membru nou
Membru nou
maria_tecuceanca

feminin Puncte : 53
Reputatie : 0
Data nasterii : 30/10/1980
Data de inscriere : 07/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Tecuci

Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? Empty
MesajSubiect: Re: Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?   Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? I_icon_minitimeLun Noi 08, 2010 1:20 am

eu ma inteleg bine cu parintii....este foarte important sa fie alaturi de noi...altfel se rupe ceva....trebuie luptat pentru a avea o relatia solida chiar si daca ne mutam sau trec anii
Sus In jos
t.dorina
Membru nou
Membru nou
t.dorina

feminin Puncte : 59
Reputatie : 0
Data nasterii : 08/01/1977
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 47
Localizare : galati

Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? Empty
MesajSubiect: Re: Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?   Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 3:16 am

Oricat de bun este un parinte nu poate suplini lipsa celuilalt. Fiecare are un rol bine definit in cresterea copilului.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? Empty
MesajSubiect: Re: Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?   Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi? I_icon_minitime

Sus In jos
 

Cat conteaza ambii parinti sa fie alaturi?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Despre noi si interesele noastre :: Familie-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente