®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum


Distribuiţi | 
 

 Diverse siropuri si medicamente!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
joly
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
joly

feminin Puncte : 504
Reputatie : 0
Data nasterii : 05/01/1987
Data de inscriere : 06/09/2010
Varsta : 37
Localizare : RESITA
Stare de spirit : entuziasmata!

Diverse siropuri si medicamente! Empty
MesajSubiect: Diverse siropuri si medicamente!   Diverse siropuri si medicamente! I_icon_minitimeJoi Oct 28, 2010 7:38 pm

Ce fel de siropuri folosim pt imunitatea noastra,a copiilor,sau medicamente!
Ce putem folosi pt tot felul de raceli,aici cerem parerea unui anumit medicament sau sirop!
Sus In jos
Gianina
Moderator
Moderator
Gianina

feminin Puncte : 688
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/08/1979
Data de inscriere : 20/10/2010
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele
Stare de spirit : Foarte buna

Diverse siropuri si medicamente! Empty
MesajSubiect: Re: Diverse siropuri si medicamente!   Diverse siropuri si medicamente! I_icon_minitimeSam Oct 30, 2010 6:34 am

Pentru raceli nu se folosesc neaparat medicamente,mai ales daca exista alternativa.Din punctul meu de vedere medicamentul se foloseste NUMAI daca este nevoie,altfel este o distrugere intentionata a corpului nostru.
Sus In jos
maria_tecuceanca
Membru nou
Membru nou
maria_tecuceanca

feminin Puncte : 53
Reputatie : 0
Data nasterii : 30/10/1980
Data de inscriere : 07/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Tecuci

Diverse siropuri si medicamente! Empty
MesajSubiect: Re: Diverse siropuri si medicamente!   Diverse siropuri si medicamente! I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 7:29 pm

In racelile des intalnite la fiecare dintre noi este cel mai bine sa incercam initial cu ceaiuri caldute iar daca nu se observa nicio imbunatatire a sanatatii este recomanat un paracetamol sinus sau un coldrex honey&lemon.
Sus In jos
VioricaC
Membru nou
Membru nou
VioricaC

feminin Puncte : 4
Reputatie : 0
Data nasterii : 08/04/1982
Data de inscriere : 18/11/2010
Varsta : 42
Localizare : Iasi

Diverse siropuri si medicamente! Empty
MesajSubiect: Re: Diverse siropuri si medicamente!   Diverse siropuri si medicamente! I_icon_minitimeJoi Noi 18, 2010 2:14 am

Pentru imunitate este recomandat ceaiul de echinacea (o cutie cu 20 pliculete de la Fares costa 2 lei - deci f ieftin).
Eu folosesc si suplimente naturale ca ajutor. In aceasta toamna am inceput sa folosesc Noni de la Calivita si sunt multumita. Info aveti aici (beneficii, continut): http://www.retetanaturista.ro/suplimente-naturale/noni-lichid.html
Sus In jos
Gianina
Moderator
Moderator
Gianina

feminin Puncte : 688
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/08/1979
Data de inscriere : 20/10/2010
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele
Stare de spirit : Foarte buna

Diverse siropuri si medicamente! Empty
MesajSubiect: Re: Diverse siropuri si medicamente!   Diverse siropuri si medicamente! I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 7:09 pm

Eu iti recomand,Viorica,Aloe Vera Gel de la Forever care e mai complex si mult mai ieftin,si sa vezi atunci efecte pozitive.
Sus In jos
VioricaC
Membru nou
Membru nou
VioricaC

feminin Puncte : 4
Reputatie : 0
Data nasterii : 08/04/1982
Data de inscriere : 18/11/2010
Varsta : 42
Localizare : Iasi

Diverse siropuri si medicamente! Empty
MesajSubiect: Re: Diverse siropuri si medicamente!   Diverse siropuri si medicamente! I_icon_minitimeLun Noi 29, 2010 4:24 am

Multumesc Gianina ptr sugestie.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Diverse siropuri si medicamente! Empty
MesajSubiect: Re: Diverse siropuri si medicamente!   Diverse siropuri si medicamente! I_icon_minitime

Sus In jos
 

Diverse siropuri si medicamente!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Farmacia Femeilor-Moderne :: Farmacie-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webForumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente