®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Subiecte similare
    Conectare
    Utilizator:
    Parola:
    Conectare automată: 
    :: Mi-am uitat parola


    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket
    Contact Admin
    Diana
    Photobucket

    Distribuiţi | 
     

     Concurs seductie

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
    AutorMesaj
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

    feminin Puncte : 2065
    Reputatie : 2
    Data nasterii : 04/06/1989
    Data de inscriere : 30/07/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Hunedoara

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMar Noi 09, 2010 2:58 am

    Va invit la concurs impreuna cu sponsorul http://www.giada-rome.com/index.html
    La acest concurs pot participa si vizitatorii si membrii. Deci nu e necesara inregistrarea pe forum pentru a participa.

    Tema acestui concurs este seductia. Raspunde-ti la intrebarea : Care sunt cele mai puternice arme de seductie ale unei femei?

    Vor fi premiate 2 raspunsuri cu cate o bratara argintata cu perle albe.Premiul se acorda in functie de originalitatea raspunsului.
    Concurs seductie P2047_10

    Dupa ce ati postat raspunsul trimite un mail la adresa girl_fashion82@yahoo.com cu numele, prenumele si adresa de mail.

    Perioada de desfasurare :8 noiembrie 2010 - 25 noiembrie 2010

    Bafta tuturor kisses
    Sus In jos
    https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
    lica.irina
    Femeia chic
    Femeia chic
    lica.irina

    feminin Puncte : 785
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 22/04/1977
    Data de inscriere : 27/10/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Pitesti

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMar Noi 09, 2010 4:21 am

    super concurs! multumim admin si multumim sponsorului! ne gandim si revenim.
    Sus In jos
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

    feminin Puncte : 2065
    Reputatie : 2
    Data nasterii : 04/06/1989
    Data de inscriere : 30/07/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Hunedoara

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMar Noi 09, 2010 4:23 am

    haideti fetelor si vizitatorilor. va astept in numar cat mai mare iubire
    Sus In jos
    https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
    nicoletadina
    Femeia chic
    Femeia chic
    nicoletadina

    feminin Puncte : 641
    Reputatie : 3
    Data nasterii : 17/03/1971
    Data de inscriere : 24/10/2010
    Varsta : 53
    Localizare : bucuresti

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMar Noi 09, 2010 3:27 pm

    super concurs multumim voi reveni
    Sus In jos
    deea
    Vizitator
    Anonymous


    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMar Noi 09, 2010 9:05 pm

    foarte frumos concursul si multumim adminului ca se gandeste si la noi vizitatorii.

    Parerea mea este ca cele mai puternice arme de seductie a femeii difera de la femeie la femeie. insa toate ar trebui sa avem ceva in comun si anume increderea in sine. ea reprezinta cea mai puternica arma. unele au un zambet frumos, picioare frumoase etc dar toate astea in lipsa increderii in sine sunt umbrite
    Sus In jos
    irina
    Vizitator
    Anonymous


    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMar Noi 09, 2010 10:15 pm

    Dupa parerea mea , femeia intotdeuna s-a caracterizat prin feminitate si a stiut sa-si cucereasca partenerul , sa-i atraga acestuia atentia prin sarmul ei, inteligenta si senzualitate.
    Sus In jos
    Lavinutz
    Vizitator
    Anonymous


    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 1:03 am

    CU SIGURANTA FEMEIA ESTE CEA MAI SEDUCATOARE FIINTA DE PANA ACUM SI CRED CA ACEST TALENT DE SEDUCTIE VINE DIN INSTINCTUL FIECAREIA.ARTA SEDUCTIEI ESTE UN ADEVARAT LABIRINT,DE MULTE ORI PERICULOS,PE CARE FIECARE DINTRE NOI IL STRABATE ATUNCI CAND ESTE PRINS IN MREJELE IUBIRII.CRED CA CEA MAI PUTERNICA ARMA A SEDUCTIEI ESTE LIMBAJUL TRUPULUI,ZAMBETUL FIIND CEL MAI IMPORTANT,O FEMEIE NU POATE SEDUCE FARA A ARUNCA UN MIC ZAMBET "HOT" AS ZICE.RAFINITATEA,ZAMBETUL,OCHII CARE EXPRIMA CEL MAI BINE DORINTA DE SEDUCTIE A UNEI FEMEI SUNT CELE MAI IMPORTANTE PENTRU CALEA SIGURA DE REUSITA.
    Sus In jos
    Mkaela
    Membru nou
    Membru nou
    Mkaela

    feminin Puncte : 1
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 04/07/1993
    Data de inscriere : 10/11/2010
    Varsta : 30
    Localizare : Bucuresti

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 1:39 am

    Ehehe! Femeia este in sine o arma de seductie. Seductia se poate defini incepand cu o privire, o clipire naturala si ajungand la asezarea senzuala picior peste picior, sau la stilul de mers pe care il adopta. Sunt femei care atrag pur si simplu prin felul lor de a fi; pentru ca si-au adoptat acest simtz si talent de a presupune ce i-ar incanta pe privitori. Eleganta, usurimea si naturaletea cu care facem diverse miscari, gesturi, cred eu, ca sunt secretul seductiei.
    Sus In jos
    georgiiulia
    Membru nou
    Membru nou
    georgiiulia

    feminin Puncte : 1
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 14/07/1986
    Data de inscriere : 10/11/2010
    Varsta : 37
    Localizare : tulcea

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 2:01 am

    Care sunt cele mai puternice arme de seductie ale unei femei?

    Femeia, prin frumuseţea ei fizică şi morală, este marele stimulent al vieţii pentru omul normal.
    Seductia este o arta de a atrage, de a te face placut, de a incita prin intermediul unui comportament specific pe celalalt.
    O persoana seducatoare nu este neaparat si frumoasa, am putea spune mai degraba ca este inteligenta si foloseste cu succes acele elemente care nu-l pot lasa pe celalalt rece.Arta seductiei este una care trebuie cultivata, inteleasa si simtita in cele mai profunde colturi ale sufletului.
    Cea mai puternica arma de seductie in opinia mea este "sarmul personal". Pentru a fi seducatoare, apeleaza la haine care-ti dau incredere in tine,realizeaza ca ai devenit foarte buna la ceva anume si foloseste-te de asta, chiar daca e vorba de un lucru banal.Important e ca orice femeie poate fi seducatoare, si fiecare are "ceva", "acel ceva" al ei.

    Sus In jos
    corina
    Vizitator
    Anonymous


    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: arta seductiei   Concurs seductie I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 2:11 am

    CRED CA CEL MAI BINE SE POTRIVESTE POEZIA MARELUI POET ADRIAN PAUNESCU "CHEIA"
    Mari poeti de-a lungul vremii,au asemanat femeia
    Cu o floare,cu un soare,c-o scanteie, cu o apa ,c-o papusa
    Eu cum nu-s poet prea mare, zic ca seamana c-o usa .
    Usa catre fericire, usa catre mangaiere
    Usa ce spre taine duce galopand... luna de miere.
    Usa catre inrobire, usa jugului etern
    Usa care-ti deschide perspectiva spre infern.
    De, dar ca s-ajungi sa intri, e-o problema delicata
    Fiindca mai intai de toate, usa trebuie descuiata.
    Si treaba se face bine si devine fericita
    Nu cu cheia la-ntimplare, ci cu cheia potrivita,
    Cheia ei originala, orice usa-n lumea asta
    Dupa nunta si traditie are cheia ei si... basta!
    Dar de iei un gen de usa , simpla, dubla sau de tei
    Si-ai sa vezi ca merg la dinsa doua sau mai multe chei
    Stai, n-o sparge cu toporul, nu tipa, nu fa scandal
    Ia-ti mai bine portofelul si te du la tribunal.
    Ca sa-ti iei o alta usa , liber trebuie sa fii
    Si-asta costa, dupa leafa, de la 3 la 7 mii!
    Cand alegi o usa noua, trebuie s-o faci cu arta
    Sa n-aiba, Doamne fereste, broasca defecta, sparta ...
    Ca broasca atat e buna pana n-a scapat la chei,
    Ca pe urma n-o mai fereci, nici cu doua nici cu trei
    E asemeni cu ulciorul, care dus prea des la apa
    Te trezesti ca-i sare smaltul, ori se sparge, ori se crapa
    Usa este ca gaina, ca abia cand e batrana
    Mai matura si mai coapta, face supa cea mai buna.
    Da, dar care om in viata nu si-a spus in gandul lui:
    "Da-o dracului de supa, vreau un piciorus de pui"?
    Usa este ca un loto, zice pustiului un tata
    Nu e nici o diferenta - dai un ban mai tragi odata
    insa,dragul tatii, afla, nu tine cat vesnicia,
    Ca exagerand cu joaca, ti se strica jucaria.
    Am vazut o usa care a trait in viata toata
    Ca o sfanta cuvioasa, si-a murit nedescuiata
    A urlat la dansa cerul,cu o voce ca de crai:
    Hei, stafie ingalbenita, poate vrei sa intri-n rai?
    Mars la iad, acolo-i locul pentru-o scandura uscata
    Ai trait degeaba-n lume si-ai ramas tot incuiata.
    Ce te temi mereu de usa ! o sa-mi spuneti cu temei!
    Habar n-am: Bun! Perfect!
    Aveti dreptate, sa vorbim atunci de chei.
    Fiindca principalu-n lume, nu e gandul, nici ideea
    Nu e focul si nici roata, principalul este cheia.
    Si exista chei... O groaza, cati barbati, atatea chei,
    Ca de cind e lumea lume, cheile le tin la ei.
    Unele sint lungi si groase, sau subtiri ca un siret
    Altele mici, delicate, ce deschid si un fiset.
    Principalul nu-i marimea, important - la orice usa -
    E sa se lovesca cheia si sa fie... jucausa.
    Sa nu se-ndoaie-n broasca si sa tina la-nvartit.
    Chei de lacate, valize, de casete, frigidere,
    De camari, de manastire, pivnite sau sifoniere,
    Ar mai fi cheia franceza, cheia la casa de bani,
    Cheia de la TURNUL LONDREI sau facuta de tigani,
    Dara, ce te faci amice, ca din sute de modele
    Tu te chinui toata viata cu o cheie de... sardele!
    Merge ea cat merge bine, dar apoi prinde rugina
    Si-atunci nici Gerovitalul n-o mai scoate la lumina!
    Poti sa-i dai cu glaspapirul, smirghel, pile, ciocolata,
    Tot ce-ncerci este zadarnic, ti-a iesit din uz si gata!
    Geaba-ncerci, geaba te zbuciumi si degeaba-ti iesi din fire.
    Nu te mai vaita la lume, nu e vina nimanui,
    Leaga-o cu-n siret sau funda, fa-i un nod si pune-o-n cui!
    Sunt atitea chei pe lume, cheia "sol " si cheia " FA ",
    Dar asta nu te-ncalzeste daca n-ai tu cheia ta.
    Si... zicind cum zic batranii... la o tinerete noua,
    Zici... privindu-ti... amintirea...
    "AH, DE-AS FI AVUT EU DOUA! "
    Sus In jos
    symonyk_07
    Membru nou
    Membru nou
    symonyk_07

    feminin Puncte : 2
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 21/07/1996
    Data de inscriere : 10/11/2010
    Varsta : 27
    Localizare : Campulung Muscel

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 3:14 am

    Din punctul meu de vedere cele mai puternice arme de seductie ale unei femei sunt constituite in primul rand de feminitate fara de care cred eu ca o femei poate fi usor confundata cu un barbat, aceasta fiind principala caracteristica a unei femei,conturand-o si creindu-i un profil,in cel este de-al doilea rand este senzualitatea care este exprimata prin felul de a merge , de a privi , de a zambi si in general de arta de interactiona cu ceilalti iar in cel de-al treilea rand este naturaletea si originalitatea care trebuie sa-si puna amprenta asupra tuturor lucrurilor pe care le facem pentru a evita coincidentele si pentru a fi remarcate intr-un mod bun intotdeaua .
    Sus In jos
    L
    Vizitator
    Anonymous


    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: RE: concurs   Concurs seductie I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 4:39 am

    Atitudinea e foarte importanta. Daca ai incredere in tine altcumva te percep si cei din jur. Chiar daca esti imbracata la moda, daca nu ai atitudinea necesara pierzi puncte. Zambeste chiar si cand esti trista, poate cineva te vede intr-un fel mai deosebit chiar atunci.
    Sus In jos
    Clau
    Admin
    Admin
    Clau

    feminin Puncte : 298
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 03/05/1988
    Data de inscriere : 21/09/2010
    Varsta : 36
    Localizare : Bucuresti

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 5:00 am

    Cea mai puternica arma pentru o femeie consider ca este increderea i sine.. si vocabularul caci daca o femeie nu stie sa vorbeasca elegant,lasa mult de dorit. Barbatii adora femeile ce isi asigura singure necesarul unei vieti fara lipsuri.Nu in ultimul rand Atitudinea femeiii poate fi arma de care are nevoie pentru a seduce,pe langa "miciile detalii" ale frumusetii corpului
    Sus In jos
    Rozica
    Vizitator
    Anonymous


    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: concurs   Concurs seductie I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 9:10 pm

    Atitudinea este una din cele mai bune arme ale unei femei moderne.gingasia cu care vorbeste si se prezinta. Pe langa un parfum subtil si imbietor. O femeie poate seduce un barbat prin micile detalii corporale,dar in primul rand conteaza atitudinea. kisses

    BAfta tuturor.
    Sus In jos
    lica.irina
    Femeia chic
    Femeia chic
    lica.irina

    feminin Puncte : 785
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 22/04/1977
    Data de inscriere : 27/10/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Pitesti

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMier Noi 10, 2010 9:56 pm

    bravo, fetele! toate aveti dreptate. fiecare in felul ei, bineinteles.
    eu cred ca puterea de seductie si armele seductiei unei femei, depind de barbatul pe care femeia il seduce. armele seductiei, pot fi in egala masura perversitatea sau inocenta, minciuna sau adevarul, machiajul abundent sau naturaletea, curajul sau teama, priceperea sau stangacia, zambetul sau lacrima.


    Ultima editare efectuata de catre lica.irina in Joi Noi 11, 2010 9:57 pm, editata de 1 ori
    Sus In jos
    flory
    Femeia chic
    Femeia chic
    flory

    feminin Puncte : 751
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 01/12/1981
    Data de inscriere : 04/09/2010
    Varsta : 42
    Localizare : teleorman

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeJoi Noi 11, 2010 4:29 pm

    femeia in general este o arma a seductiei si asa cum spune si irina depinde de barbat.
    fiecare femeie are o arma a seductiei si intodeauna in dragoste (cucrire)si razboi nu sunt reguli '' jucam asa cum credem ca este mai ok ca sa reusim
    Sus In jos
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

    feminin Puncte : 2065
    Reputatie : 2
    Data nasterii : 04/06/1989
    Data de inscriere : 30/07/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Hunedoara

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeVin Noi 12, 2010 10:58 pm

    super comentarii. haideti fetele ce faceti nu mai vine nimeni? cry
    Sus In jos
    https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
    joly
    Femeia indrazneata
    Femeia indrazneata
    joly

    feminin Puncte : 504
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 05/01/1987
    Data de inscriere : 06/09/2010
    Varsta : 37
    Localizare : RESITA
    Stare de spirit : entuziasmata!

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeSam Noi 13, 2010 6:35 pm

    Puterea seductiei difera de la femeie la femeie,depinde de conceptia fiecareia si stilul sau de viata!

    Dupa cum gandesc eu;cred ca puterea seductiei consta in zambetul si indiferenta din acelasi timp,sa pari puternica,dar sa arati in acelasi timp ca esti deschisa!
    Poti adopta statura de femeie puternica,sau poti sa fii mai cu tupeu si sa ai diferite arme de seducere,totul depinde de femeia din tine,de dorinta de seducere!
    Seductia,armele de seductie sunt multe,dar le poti simti doar daca ajungi in situatia in care sa cunosti pe cineva si sa iti doresti sal seducii,sa vrei sa fii alturi de barbatul pe care lai ales,atunci te folosesti de armele personale de seductie!
    Sus In jos
    oanapp81
    Membru nou
    Membru nou
    oanapp81

    feminin Puncte : 1
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 16/01/1981
    Data de inscriere : 13/11/2010
    Varsta : 43
    Localizare : TG MURES

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeSam Noi 13, 2010 11:48 pm

    Seductia a fost întotdeauna pentru mine cel mai excitant lucru intr-o relatie.Contactul vizual este esenţial atunci când esti seducatoare.Ochii sunt capabili de a "vorbi" Atmosfera propice pentru seductia eficienta. Iluminat şi ambianţa trebuie să fie confortabilă .Sa zâmbesti cât de des poţi.Încrederea este importanta. Sa nu te bâlbâi sau sa fi nervoasa . O persoană încrezătoare are mai multe şanse de a seduce mult mai mult decât o persoană caruia îi lipseşte incredetea in sine si calmul..Complimentele . Fa complimente partenerului tau. Cele mai bune complimente au element de surpriză. Ei vor şti că într-adevăr i-ai observat. Complimentele trebuie să fie onest, sincer şi autentic. Sa dansezi cat de sexy poti tu pentru a-l incita.
    Un stil personal si carisma,privirea calda si supreba. Sa fi tu insuti sa nu te prefaci ca esti altcineva si sa-ti dai frau liber imaginatiei si fanteziei..... Sa dai dar nu totul si intotdeauna sa ramana ceva de descoperit si pe data viitoare. Sa fi misterioasa si creativa si sa surprinzi placut de fiecare data si mereu sa existe elemente noi....care sa improspateze totul si sa dea pofta de viata. Trebuie sa te ingrijesti de corpul tau, fata ta, părul tău şi modul în care te prezinti ca şi cum ai fi o prinţesă. Du te la vanatoare pentru a fi vanata si pe urma fa ti jocul.
    Sus In jos
    doynyta
    Membru nou
    Membru nou
    doynyta

    feminin Puncte : 1
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 04/12/1988
    Data de inscriere : 15/11/2010
    Varsta : 35
    Localizare : com. valea-argovei

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeLun Noi 15, 2010 12:56 am

    femeia este greu de inteles..trece prin atatea stari de spirit incat,uneori si noua ne este greu sa ne intelegem,insa stie sa disimuleze si sa nu arate nimic din ceea nu ar dori altii sa vada,are o inteligenta nativa ce o ajuta sa iasa din situatii dificile si isi depaseste intotdeauna capacitatile..
    este un bun seducator.reteta:se ia un barbat care o atrage si atunci isi pune armele in valoare,se declanseaza in mintea ei toate posibilitatile pentru a cuceri:un zambet atragator,o privire seducatoare si o alura invaluita in mister,cine ar putea rezista?
    barbatii spun ca,daca femeia nu ar fii existat,ei ar fii inventat-o,deci..
    Sus In jos
    ADINA
    Membru nou
    Membru nou
    ADINA

    feminin Puncte : 53
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 27/09/1993
    Data de inscriere : 19/11/2010
    Varsta : 30
    Localizare : constanta

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 4:38 am

    PAREREA MEA ESTE CA CEA MAI MARE ARMA A SEDUCTIEI ESTE INOCENTA angel-evil !!URMATA DE SENZUALITATE princess JOCUL CUVINTELOR SI MISCARILE LASCIVE girl kiss !!BINE ASTA DIN CATE AM INVATAT EU PANA LA VARSTA ASTA bebe !!MIASI DORI SA CASTIG pc NU AM CASTIGAT NICI ODATA NIMIC ploaie1 plange SI MA CHINUI DE CEVA VREME help VA PUP PE TOATE PARTICIPANTELE SI VA UREZ SUCCES mersi friends


    Ultima editare efectuata de catre ADINA in Mier Noi 24, 2010 7:33 pm, editata de 1 ori
    Sus In jos
    foxii
    Membru nou
    Membru nou
    foxii

    feminin Puncte : 25
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 08/10/1994
    Data de inscriere : 21/11/2010
    Varsta : 29
    Localizare : constanta

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeDum Noi 21, 2010 1:18 am

    Ochii un decolteu adanc si ai sedus un baiat :xdar ochii in primul rand
    Bine ac trebuei sa fi aranjata frumos bine imbracata
    Sus In jos
    blue65
    Membru nou
    Membru nou
    blue65

    feminin Puncte : 1
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 07/06/1982
    Data de inscriere : 22/11/2010
    Varsta : 41
    Localizare : Iasi

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeLun Noi 22, 2010 12:27 am

    heart2 ...daaa, cheia de la inima este cu siguranta in mana femeii, iar pentru a cuceri, ea zambeste tandru, priveste duios, clipeste seducator...
    Sus In jos
    sally
    Membru nou
    Membru nou
    sally

    feminin Puncte : 1
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 04/10/1989
    Data de inscriere : 23/11/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Constanta

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMar Noi 23, 2010 6:28 am

    EU,Femeia,cand m-am nascut am primit o arma:seductia.
    Nu m-am atins mult timp de ea fiindca nu stiam sa o folosesc.
    Am crescut printre papusi din matase de porumb,am facut afacerea copilariei mele:schimbul unui ceas de argint pe 4 carti joc!
    Eh,cam asa a trecut copilaria mea la tara.
    Am ajuns si la oras,am cochetat si cu moda,ma simteam deodata frumoasa,dar tot nu foloseam acea arma,pentru ca o consideram periculoasa!
    Inca eram o copilita necoapta la minte!
    Dar timpul trecea,eu si mai frumoasa ma simteam si m-am gandit ca arma asta periculoasa pune stapanire pe mine! Ma luptam cu niste ganduri mult prea amestecate.
    Pana cand a aparut EL!
    El a urmat a fi cobaiul incercarii armei mele!Ciudat mod,daca stau sa ma gandesc ca aceasta incercare este atipica,in fata mea aflandu-se de fapt un monitor!
    Dar simteam ca prin toate cablurile astea ajunge la mine un foc ciudat...
    A urmat o "confruntare" tete-a-tete...timp in care lungaaa cafea si lungaa tigara nu au fost deloc plictisitoare.
    EU,Femeia....faceam lucruri ciudate in fata unui strain....chiar si eu de mine insami m-am simtit straina!
    Abia atunci am descoperit ARMA!
    Este de o putere covarsitoare,insasi o arma se poate bulversa de arma ce o detine femeia!
    Pentru ca arma ei,nu arunca cu gloante,arunca cu sageti si foc...exact in locul in care numai ea poate ajunge...IN INIMA
    Poate parea o arma primitiva,dar ce barbat nu se sperie de ea?!
    Pentru ca ea este alcatuita din putere,gingasie,rafinament,siretenie,frumusete,mister....si toate acestea intr-o voce calda.
    Da....toate intr-o voce calda,aceasta este CEA MAI PUTERNICA ARMA DE SEDUCTIE...
    Daca insasi seductia este o arma.....mai bine zis o sumedenie de arme.....cea mai puternica dintre ele este vocea.
    Vocea pe cat de dulce,pe atat de inselatoare poate fi;pe cat de sincera,pe atat mincinoasa!
    Vocea femeii transforma intreaga lume prin:IUBESC sau ADIO!





    Sus In jos
    oanar02
    Membru nou
    Membru nou
    oanar02

    feminin Puncte : 1
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 02/12/1980
    Data de inscriere : 23/11/2010
    Varsta : 43
    Localizare : ploiesti

    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitimeMier Noi 24, 2010 12:57 am

    Ce este insa absolut necesar este ca femeia sa simta momentul cand trebuie sa "cedeze", caci a prelungi asteptarea barbatului "peste puterile" sale inseamna esec sigur. Dar daca se va abandona in bratele lui exact atunci cand el se asteapta mai putin, aceasta cu siguranta il va incanta. Cochetaria ramane asadar o arma de o surprinzatoare si redutabila putere. Ea este "masinatia" binecunoscuta care consta in a oferi, apoi a refuza, a te preface ca dai si abia mai tarziu a te oferi cu generozitate. Efectele acestui joc sunt de necrezut. Un barbat le poate cunoaste mult si bine si de fiecare data sa cada in cursa, fermecat. Si daca ne gandim bine, este firesc sa fie asa. Fara prima cochetarie, care face sa se nasca o prima speranta, iubirea nu se trezeste la cea mai mare parte a barbatilor. Din clipa in care o privire, un suras, o fraza, un gest iau aerul unei promisiuni, imaginatia barbatului continua aventura. I se da un motiv de mic sa spere? Ei bine, din acel moment incepe nelinistit sa se intrebe: "Oare ea se intereseaza int-adevar de mine? S-ar putea sa ma iubeasca? E de necrezut! Si totusi avansurile acestea" Putin cate putin, se focalizeaza asupra acelei femei care pare ca "se joaca" cu el si incepe a o dori din ce in ce mai mult.

    Sus In jos
    Continut sponsorizat




    Concurs seductie Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs seductie   Concurs seductie I_icon_minitime

    Sus In jos
     

    Concurs seductie

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

     Subiecte similare

    +
    Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Dedicat vizitatorilor®© :: Bun venit vizitatorule-
    Mergi direct la:  
    MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente