®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Subiecte similare
    Conectare
    Utilizator:
    Parola:
    Conectare automată: 
    :: Mi-am uitat parola


    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket
    Contact Admin
    Diana
    Photobucket

    Distribuiţi | 
     

     Concurs ritualuri feminine de frumusete

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
    AutorMesaj
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

    feminin Puncte : 2065
    Reputatie : 2
    Data nasterii : 04/06/1989
    Data de inscriere : 30/07/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Hunedoara

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeDum Noi 14, 2010 5:36 am

    Femeia-Moderna va invita la concurs alaturi de sponsorul Concurs ritualuri feminine de frumusete Banner10
    Aromo este un site care promoveaza afacerea si cosmeticele de la ABC Cosmetics. Ne plac produsele lor, de aceea vi le recomandam si voua. In acelasi timp, Aromo isi doreste a fi un schimb de idei, pareri si pasiuni.

    Ne plac cosmeticele naturale, care nu ataca pielea, facute cu uleiuri esentiale si multa dragoste. Suntem pasionati de tot ceea ce inseamna un stil de viata sanatos, natural si pozitiv, de cartile bune si lumile virtuale. Credem ca dupa o zi agitata trebuie sa te relaxezi cu arome si carti si sa ai grija de tine. Tinem sa precizam ca in curand vom incerca sa si producem, nu doar sa vindem produsele facute de altii.


    Tema concursului se refera la ritualurile feminine de frumusete, mai precis, la acele cosmetice pe care ni le preparam singure acasa, ca alternativa la produsele din magazine.
    Postati retete, trucuri si secrete de frumusete pe care le utilizati acasa in ritualul de ingrijire. Aceasta inseamna ca ne asteptam la retete de masti cosmetice, de lotiuni, creme, produse pt epilare, tratamente pentru par sau corp (de ce nu, chiar si retete de sapunuri sau parfumuri daca prepara asa ceva in casa) etc., insa, atentie, toate sa fie hand-made si testate de catre voi, iar ingredientele sa fie naturale. Nu ne intereseaza ce produse de ingrijire gata preparate va cumparati din comert, ci doar ceea ce va preparati sau va-ti preparat singure in casa.Nu impunem un numar anume de retete, fiecare poate sa participe cu o reteta sau cu mai multe. Daca vreti sa exemplificati si cu poze, cu atat mai frumos. :)
    La finalul concursului, retele vor fi postate pe blogul sponsorului.

    perioada de desfasurare : 14 noimebrie 2010 - 14 decembrie 2010

    premiul:
    1 sapun capsuni
    http://aromo.ro/?page_id=2&page_id=3&product_search=capsuna&product_search_click=Cauta

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Capsun10

    1 sapun vanilie si cocos
    http://aromo.ro/?page_id=2&page_id=3&page_id=3&product_search=vanilie+si+cocos&product_search_click=Cauta
    Concurs ritualuri feminine de frumusete Vanili10

    1 sapun ploaie mediterana
    Concurs ritualuri feminine de frumusete Index_14

    1 ruj
    http://aromo.ro/?page_id=3&category=2&product_id=102[img]http://aromo.ro/?

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Index_12

    1 dermatograf
    http://aromo.ro/?page_id=3&category=2&product_id=129
    Concurs ritualuri feminine de frumusete Index_13

    Culorile rujului si ale dermatografului vor fi alese de catre castigatoare. Sponsorul alege castigatoarea si tot el expediaza premiul.


    Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar Noi 16, 2010 10:21 pm, editata de 1 ori
    Sus In jos
    https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
    lica.irina
    Femeia chic
    Femeia chic
    lica.irina

    feminin Puncte : 785
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 22/04/1977
    Data de inscriere : 27/10/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Pitesti

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeDum Noi 14, 2010 6:23 am

    foarte interesant concursul si premiile sunt frumoase. multumim sponsorului si tie admin.
    Sus In jos
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

    feminin Puncte : 2065
    Reputatie : 2
    Data nasterii : 04/06/1989
    Data de inscriere : 30/07/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Hunedoara

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeLun Noi 15, 2010 10:26 pm

    hai fetelor ce faceti? nici aici nu se inscrie nimeni? pierdem sponsorul si pacat de premiu ca e foarte frumos.
    Sus In jos
    https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
    anncutza
    Femeia indrazneata
    Femeia indrazneata
    avatar

    feminin Puncte : 196
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 13/08/1986
    Data de inscriere : 16/10/2010
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeLun Noi 15, 2010 11:28 pm

    intradevar sunt premii frumoase.
    hai ca sparg eu gheata cu o masca de par pe care am inceput s-o folosesc din prin septembrie:

    - 2 linguri ulei de masline
    - 1 lingurita vitamina A
    - 2 lingurite ulei de ricin
    - 1 galbenus de ou

    Intr-un castronel pun la incalzit ulei de masline in bain marine. las cateva minute. cat sa fie caldut. adaug uleiul de ricin si vitamina A, plus galbenusul si amestec. aplic aceasta compozitie pe parul uscat. am incercat si pe parul umed dar s-a spalat mai greu.
    dupa ce am intins compozitia pe tot parul, il prind cu o clama si adaug folie pt alimente si peste un prosop.
    stau cel putin 30 de minute cu masca si pe urma clatesc mai intai cu apa, abia pe urma folosesc sampon de 2 ori ca sa se curete bine. daca simt ca e nevoie mai samponez inca o data. aplic un balsam de par din comert ca sa descurc parul si pe urma il usuc intr-un prosop.
    Sus In jos
    Anaid
    Membru nou
    Membru nou
    Anaid

    feminin Puncte : 47
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 06/08/1980
    Data de inscriere : 17/10/2010
    Varsta : 43
    Localizare : Hunedoara

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeMar Noi 16, 2010 3:52 am

    Exfoliantul-crema de corp 2 in 1

    Ingrediente:
    2 linguri de zahar, brun de preferinta
    zeama de la jumatate de lamaie
    2 linguri de ulei pentru ingrijire- puteti folosi orice ulei, de preferinta presat la rece.
    Toate aceste ingrediente se amesteca si gata exfoliantul natural.
    Cantitatile nu sunt batute in cuie, va puteti juca cu proportiile pana obtineti consistenta dorita, nici prea tare nici prea moale. Masati-va pe corp bine, bine, bine cu acest amestec, clatiti-va , tamponati-va pielea cu un prosop si va garantez ca veti avea cea mai placuta senzatie; pielea este atat de fina si moale incat nu mai este nevoie de nici o crema de corp.

    Gel de curatare pentru fata special pentru tenurile mixte, grase sau acneice
    Ingrediente:
    -argila ( eu am folosit de la Asla Vital, 2 pliculete)
    -zeama de lamaie (aprox. 1-1,5 linguri)
    -miere (2 linguri)
    -gel de aloe (2 linguri; daca nu aveti se poate in locui cu apa distilata)
    -cateva picaturi de ulei esential de arbore de ceai (are excelente proprietti anti-acneice).
    -1/2 lingurita propolis sub forma de tinctura sau pulbere (propolisul este unul dintre cei mai puternici antibiotici si antimicrobieni naturali)
    Ingredientele se amesteca si gelul este gata.
    *Mai puteti adauga si tinctura sau extract de muguri de plop si de coaja de salcie, carbune medicinal, toate cu proprietati anti-acneice. Este foarte simplu de preparat si se poate pastra in sticlute de plastic/sticla sau orice alt recipient va este la indemana.
    Sus In jos
    lica.irina
    Femeia chic
    Femeia chic
    lica.irina

    feminin Puncte : 785
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 22/04/1977
    Data de inscriere : 27/10/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Pitesti

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeMar Noi 16, 2010 5:09 am

    eu nu am retete prea complicate. folosesc ceva usor de preparat si care-mi face foarte bine:
    -cam de doua ori pe saptamana ma spal pe fata cu lapte proaspat in care am pus tarate de grau, masez putin si astept cateva minute pana se usuca. apoi clatesc cu apa calduta. mielea mea ramane fina si catifelata.
    -din frunze de nuc fac ceai, pe care il folosesc pentru clatirea tenului si a scalpului. calmeaza iritatiile pielii, combate matreata, parul arata mai stralucitor si are o culoare mai bruna.
    -cand am mainile uscate si mi se exfoliaza dosul palmei, le tratez cu miere amestecata cu zeama de lamaie. lamaia albeste pielea, iar mainile raman netede si curate.
    -masca pentru combaterea excesului de sebum: o jumatate de mar ras foarte fin, amestecat cu iaurt slab. se aplica pe fata, se lasa cateva minute, apoi se clateste cu apa calduta.
    Sus In jos
    joly
    Femeia indrazneata
    Femeia indrazneata
    joly

    feminin Puncte : 504
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 05/01/1987
    Data de inscriere : 06/09/2010
    Varsta : 37
    Localizare : RESITA
    Stare de spirit : entuziasmata!

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 12:45 am

    Bafta fetelor,eu nu ma pot inscrie aici,ca nu am cu ce sa ma laud,eu folosesc creme si atat,nam nici un ritual!
    Va doresc bafta si premiile sunt superbe!
    Sus In jos
    tit.ioana
    Femeia chic
    Femeia chic
    tit.ioana

    feminin Puncte : 1055
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 22/11/1983
    Data de inscriere : 17/08/2010
    Varsta : 40
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : happy

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 6:08 am

    Masca pentru fata din ciocolata
    Se pune 1/2 de cana de cacao,trei linguri de smantana proaspata, doua lingurite de branza de vaca proaspata, jumatate de ceasca de miere, doua linguri de faina de ovaz.
    Toate acestea se amesteca si se aplica masca pe tenul curat. Se lasa sa actioneze 10 minute si se curata cu apa calda.

    Gel pentru ochi cu castraveti si aloe vera
    Se pune jumatate de castravete si 25 de grame de gel de aloe vera.
    Pentru a obtine o pasta de castravete poti folosi mixer sau blender.Se amesteca aceasta pasta cu gelul de aloe vera si se tine gelul astfel obtinut la frigider cateva ore inainte de a-l folosi.

    Scrub anticelulitic cu cafea
    Se pune o ceasca de cafea macinata, jumatate de ceasca de zahar, jumatate de ceasca de ulei de masline.
    Se amesteca toate ingredientele. Fa un dus fierbinte inainte si apoi foloseste acest scrub pentru a masa zonele cu probleme.

    Sampon pentru un par stralucitor
    Se pune doua linguri de ulei de masline, un ou, jumatate de ceasca de suc de lamaie, o lingura de otet de mere.
    Se amesteca toate foarte bine si foloseste ca pe un sampon obisnuit.

    Sus In jos
    foxii
    Membru nou
    Membru nou
    foxii

    feminin Puncte : 25
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 08/10/1994
    Data de inscriere : 21/11/2010
    Varsta : 29
    Localizare : constanta

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeDum Noi 21, 2010 12:54 am

    Heii fetelor : am pt voi o reteta pt o fata fina , par fara matrata si remadi de indepartarea celulitei si prevenirea ei:X
    eu folosesc pt ele zatul de la cafea care ma ajuta ft mult.. il intind bine pe fata ,corp si il aplic pe par timp de 30 de minute de 3 ori pe saptamana
    Sucul de lamaie
    Trebuie sa stiti ca zeama de lamaie are un efect tonic si regenerant. In plus, actioneaza mult mai bine decat orice alt produs de pe piata. Tot ce trebuie sa facem este sa adaugam zeama de lamaie intr-un pahar cu apa si sa folosim apoi combinatia pe post de lotiune tonica. Tot lamaia mai ajuta si tp decolorarea parului zeama de la o lamaie pt 1 litru apa pt decolorarea parului mai este bun si ceaiul de musetel
    Lamaia ne ajuta sa avem un zambet minunat frecativa dinti cu o felie de lamaie zilnci timp de o saptamana:) si veti avea un zambet minunat
    MASCA DE PAR PT parul deteriorat si fragil
    1 glbenus de ou+ 1 lingura de coniac+ 1 lingura ulei de masline se amesteca bine de tot si se intinde pe parul umed. se acopera cu un prosop si se lasa aproximativ o jumatate de ora...folosita o data pe saptamana, parul devine mai rezistent si mai stralucitor
    Uleiul de ricin ne ajuta sa avem genu mari si parul sa craesca mai mare
    Laptele ne ajjuta sa avem o piele fina
    sunt niste retete pe care le stiti cred dar cred ca sunt foarte bune pe mine ma ajuta
    Sus In jos
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

    feminin Puncte : 2065
    Reputatie : 2
    Data nasterii : 04/06/1989
    Data de inscriere : 30/07/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Hunedoara

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeDum Noi 21, 2010 2:19 am

    hai ca vin si eu cu cateva retete. unele sunt incercate de mine si le folosesc cu strictete iar altele sunt creatiile prietenelor mele:

    Sapun cu lapte si unt de cocos
    Ingrediente:
    - Unt de cocos (100 g)
    - Ulei de masline (300g)
    - Ulei de palmier (500g)
    - Ulei de arahide ( 100g)
    - Ulei esential de scortisoara (20g)
    - Lapte de cocos (270g))

    Sapunul se fabrica dupa metoda "la rece". Spre deosebire de retetele publicate anterior, temperatura atinsa prin amestecul lapte-soda, este extrem de ridicata. Din acest motiv, uleiurile se incalzesc foarte putin, cat sa se poata topi untul de cocos. Aceasta masura este necesara pentru a conserva cat mai mult proprietatile uleiurilor, care se pot pierde prin incalzire excesiva.

    Exfoliant pentru picioare
    Ingrediente:
    -sare de mare
    -scortisoara, cafea sau diverse uleiuri esentiale
    -optional: mac, ovaz macinat, malai
    - niste argila
    -apa pentru a "inchega" compozitia
    Cu pasta formata din amestecarea acestor ingrediente masati bine picioarele, insistand pe zonele mai aspre.

    Scrub pentru maini
    ingrediente:
    -o lingura de zahar brun (sau alb)
    -o lingura de sare de mare
    -o ligura de ulei de masline sau orice alt ulei vegetal preferati
    -o lingurita de scortisoara; scortisoara are avantajul de a stimula circulatia si de elimina mirosurile neplacute de pe maini capatate de la gatit sau gradinarit insa daca preferati alt miros, pur si simplu eliminati scortisoara si adaugati cateva picaturi din uleiurile esentiale preferate
    Amestecati bine toate acestea si apoi masati bine de tot mainile cu acest amestec.
    Sus In jos
    https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
    anncutza
    Femeia indrazneata
    Femeia indrazneata
    avatar

    feminin Puncte : 196
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 13/08/1986
    Data de inscriere : 16/10/2010
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeDum Noi 21, 2010 3:14 pm

    foxii - la masca de par coniacul cum poate sa aiba un efect benefic? contine alcool intr-o cantitate destul de mare. nu arde parul?
    Sus In jos
    ADINA
    Membru nou
    Membru nou
    ADINA

    feminin Puncte : 53
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 27/09/1993
    Data de inscriere : 19/11/2010
    Varsta : 30
    Localizare : constanta

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeDum Noi 21, 2010 9:03 pm

    bravo crema anti-celulita cu lamaie si miere;o jumatate de lamaie,5linguri de miere,2linguri de sare(de preferat sare de mare)stoarce lamaia si adauga in sucul de lamaie mierea si sarea pana cand mierea si sarea se omogenizeaza.aplica-l in zonele problematice si lasa-l sa actioneze timp de 20minute,reteta este ideala pentru catifelarea pielii,inbunatatirea circulatiei sangelui si eliminarea excesului de apa!!
    Sus In jos
    lica.irina
    Femeia chic
    Femeia chic
    lica.irina

    feminin Puncte : 785
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 22/04/1977
    Data de inscriere : 27/10/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Pitesti

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeMar Noi 23, 2010 5:42 pm

    voi incerca si eu reteta ta, adina. interesanta.
    Sus In jos
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

    feminin Puncte : 2065
    Reputatie : 2
    Data nasterii : 04/06/1989
    Data de inscriere : 30/07/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Hunedoara

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeDum Noi 28, 2010 11:14 pm

    haideti fetelor nu mai vine nimeni cu retete? e superb concursul si premiul de asemenea dance3
    Sus In jos
    https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
    joly
    Femeia indrazneata
    Femeia indrazneata
    joly

    feminin Puncte : 504
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 05/01/1987
    Data de inscriere : 06/09/2010
    Varsta : 37
    Localizare : RESITA
    Stare de spirit : entuziasmata!

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeDum Noi 28, 2010 11:27 pm

    sosesc si eu cu ceva,am incercat si mam simtit foarte bine!

    Curata doua mere si amesteca-le cu o lingura de miere. Lasa sa actioneze 20 de minute dupa care spala fata cu apa din abundenta;

    Amesteca o jumatate de lamaie cu o jumatate de pahar cu faina de ovaz si un albus de ou batut spuma. Aplica aceasta compozitie pe fata si dupa ce se usuca, indeparteaz-o cu apa calda.
    SUNT PENTRU TEN GRAS,eu ma confrunt cu acest tip de ten!


    Masca cu miere si galbenus de ou
    O masca buna este cea cu doua lingurite de miere amestecata cu un galbenus de ou. Aceasta se omogenizeaza bine si se aplica dupa ce parul este proaspat spalat, deasupra radacinii lui, lasandu-se circa 15 minute, dupa care se clateste. Aceasta masca este foarte potrivita pentru un par gras.


    Sus In jos
    flo2000
    Membru nou
    Membru nou
    flo2000

    feminin Puncte : 1
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 20/05/1983
    Data de inscriere : 29/11/2010
    Varsta : 40
    Localizare : pitesti

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeLun Noi 29, 2010 3:50 am

    eu recomand cat mai des spalarea pe fata cu apa calduta , in sezonul cald , apa rece , dupa spalare o hidratare cu o crema potrivita , in sezonul rece o crema mai intens hidratanta , intotdeauna in sezonul rece nu iesiti afa , inainte de a aplica un fond de ten cu protectie , sau hidratate a fetei , si nu in ultimul rand demachiere inainte de somnic , si hidratare cu o crema potrivita de noapte.
    Sus In jos
    bluenights
    Membru nou
    Membru nou
    bluenights

    feminin Puncte : 7
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 01/12/1981
    Data de inscriere : 30/11/2010
    Varsta : 42
    Localizare : bucuresti

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeMar Noi 30, 2010 12:51 am

    Eu am mari probleme cu tenul , este foarte sensibil mai ales la produsele cu multe chimicale, greu gasesc o crema masca sa mi se potriveasca.
    Asa ca folosesc foarte multe retete naturale pentru tenul meu.

    In primul rand folosesc o masca care imi inchide porii si reduce secretia de sebum. Pentru masca se foloseste sucul dintr-o jumate de lamaie, 2 lingurite de lamaie si cateva picaturi de ulei de masline, se amesteca toate si se aplica pe fata si gat, se lasa 30 de minute iar apoi se spala fata.

    Uneori imi fac singura creme de fata, de exemplu amestec uleiul din 2 pastilele de vitamina E cu jumate de lingurita de argila. Argila este buna deoarece absoarde sebumul, iar vitamina E in cantitati mici hidrateaza fara sa incarce tenul, iar aceasta combinatie este perfecta deoarece atat hidrateaza cat si absoarbe excesul.

    Uneori daca simt nevoia sa-mi dau cu fond de ten pudra, prefer sa amestec pudra cu argila si astfel obtin un fond de ten mineral.

    Natura este foarte darnica cu noi, trebuie doar sa o cunoastem mai bine si sa avem incredere in ea, de asemenea mai folosesc masti cu castravete, cu infuzie de musatel, masti cu iaurt si putin usturoi daca apare vreun cos sau iritatie.
    kisses
    Sus In jos
    tit.ioana
    Femeia chic
    Femeia chic
    tit.ioana

    feminin Puncte : 1055
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 22/11/1983
    Data de inscriere : 17/08/2010
    Varsta : 40
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : happy

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeMar Noi 30, 2010 6:13 am

    folositoare sfaturi
    Sus In jos
    rogiani
    Membru nou
    Membru nou
    rogiani

    feminin Puncte : 1
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 06/07/1976
    Data de inscriere : 02/12/2010
    Varsta : 47
    Localizare : braila

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 4:43 pm

    Buna ziua!Eu amestec cafea macinata cu gel de dus si obtin o exfoliere ieftina si eficienta,pe fata imi aplic miere de albine cu ajutorul unei pensule si ma spal cu apa calduta dupa 10-15 min,iar pentru maini catifelate eu folosesc ulei de masline si floarea soarelui....Sper sa va fie de folos... big kiss baita2
    Sus In jos
    anuta22
    Femeia chic
    Femeia chic
    anuta22

    feminin Puncte : 757
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 20/06/1987
    Data de inscriere : 26/08/2010
    Varsta : 36
    Localizare : onesti/bacau

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 8:33 pm

    Eu am folosit aceasta masca

    1 galbenus ou
    1 lingura zeama de lamaie
    2 linguri ulei de mascline,toate amestecate ,aplicate la radacina firului de par,lasat sa actioneze 30 min,spalat bine cu sampon,si parul uscat in posop,nu cu feonul.ve-ti avea un par stralucitor,usor de pietanat.
    Sus In jos
    scumpetea
    Membru nou
    Membru nou
    scumpetea

    feminin Puncte : 67
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 05/02/1979
    Data de inscriere : 16/08/2010
    Varsta : 45
    Localizare : Zalau
    Stare de spirit : Vesela

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeDum Dec 05, 2010 12:37 am

    Eu foloseam ca sa imi inchid la culoare parul frunze de nuci: Multe frunze de nuci se fierb cu 1-2 litri de apa si cu solutia obtinuta ma clateam pe par dupo spalare..Chiar da rezultate!
    Sus In jos
    tit.ioana
    Femeia chic
    Femeia chic
    tit.ioana

    feminin Puncte : 1055
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 22/11/1983
    Data de inscriere : 17/08/2010
    Varsta : 40
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : happy

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeDum Dec 05, 2010 5:40 am

    si eu stiam de frunzele de la nuc dar nu am incercat
    Sus In jos
    lica.irina
    Femeia chic
    Femeia chic
    lica.irina

    feminin Puncte : 785
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 22/04/1977
    Data de inscriere : 27/10/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Pitesti

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeLun Dec 06, 2010 11:28 pm

    asa este! da o culoare bruna parului.
    Sus In jos
    tit.ioana
    Femeia chic
    Femeia chic
    tit.ioana

    feminin Puncte : 1055
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 22/11/1983
    Data de inscriere : 17/08/2010
    Varsta : 40
    Localizare : Oradea
    Stare de spirit : happy

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeMier Dec 08, 2010 8:48 am

    da asa este
    Sus In jos
    Floppy
    Membru nou
    Membru nou
    Floppy

    feminin Puncte : 2
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 13/06/1983
    Data de inscriere : 13/12/2010
    Varsta : 40
    Localizare : Braila

    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitimeLun Dec 13, 2010 9:42 pm

    Buna ziua. Am scris un mesaj la acest subiect acum cateva ore, iar acum vad ca a disparut. Puteti sa-mi spuneti si mie ce s-a intamplat? Din cate stiu eu, n-am incalcat cu nimic regulamentul.
    Sus In jos
    Continut sponsorizat




    Concurs ritualuri feminine de frumusete Empty
    MesajSubiect: Re: Concurs ritualuri feminine de frumusete   Concurs ritualuri feminine de frumusete I_icon_minitime

    Sus In jos
     

    Concurs ritualuri feminine de frumusete

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

     Subiecte similare

    +
    Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Concurs :: Concursuri terminate-
    Mergi direct la:  
    MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente