®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Subiecte similare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola


Photobucket

Photobucket

Photobucket
Contact Admin
Diana
Photobucket

Distribuiţi | 
 

 Bradutul si ornamentele de Craciun!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
joly
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
joly

feminin Puncte : 504
Reputatie : 0
Data nasterii : 05/01/1987
Data de inscriere : 06/09/2010
Varsta : 37
Localizare : RESITA
Stare de spirit : entuziasmata!

Bradutul si ornamentele de Craciun! Empty
MesajSubiect: Bradutul si ornamentele de Craciun!   Bradutul si ornamentele de Craciun! I_icon_minitimeJoi Noi 18, 2010 7:21 pm

Cum ne decoram casa de sarbatori?
Cum impodobim bradutul,ce ne place sa gasim in braduturile noastre,ce bradut cumparam?
Ce ornamente simbolice folosim in casuta noastra?
Sus In jos
lica.irina
Femeia chic
Femeia chic
lica.irina

feminin Puncte : 785
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/04/1977
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 47
Localizare : Pitesti

Bradutul si ornamentele de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul si ornamentele de Craciun!   Bradutul si ornamentele de Craciun! I_icon_minitimeJoi Noi 18, 2010 9:24 pm

pana acum nu impodobeam decat un brad de craciun, dar in acest an voi impodobi doi brazi si probabil ca voi incerca sa impodobesc si casa. acum Daria deja incepe sa stie si-i plac ornamentele. voi pleca pe la magazine sa vad ce gasesc mai deosebit. astept sa vad si ce idei aveti voi.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Bradutul si ornamentele de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul si ornamentele de Craciun!   Bradutul si ornamentele de Craciun! I_icon_minitimeSam Noi 27, 2010 10:31 pm

eu impodobesc bradul si casa. cateva ornamente agatate pe perdea, si decorez cate un pic peste tot
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
Gianina
Moderator
Moderator
Gianina

feminin Puncte : 688
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/08/1979
Data de inscriere : 20/10/2010
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele
Stare de spirit : Foarte buna

Bradutul si ornamentele de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul si ornamentele de Craciun!   Bradutul si ornamentele de Craciun! I_icon_minitimeMier Dec 08, 2010 3:31 am

Eu prefer un brad adevarat,sa miroasa,si il pun la racoare sa reziste pana la 1 martie.Il decorez cu beteala,globulete,ingerasi dar si altele facute din diferite ambalaje sau colaje sub forma de clopotel,etc.
Imi place sa decorez si prin casa,sa vad cum le pun ca acum mai e si Remus care deranjeaza tot. Punem un Mos Craciun pe fereastra,ceva la intrarea in casa coronita sau ornament.
Inca nu am facut bradul,de obicei il fac in Ajun,sa reziste ca ,mai ales acum cu copiii, il zapacesc pana vine Mosul.big kiss
Sus In jos
t.dorina
Membru nou
Membru nou
t.dorina

feminin Puncte : 59
Reputatie : 0
Data nasterii : 08/01/1977
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 47
Localizare : galati

Bradutul si ornamentele de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul si ornamentele de Craciun!   Bradutul si ornamentele de Craciun! I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 2:38 am

Anul asta agat cateva globulete si pun ghirlande pe la geamuri. Mi-e teama ca cel mic sa nu rastoarne bradul peste el.
Sus In jos
lica.irina
Femeia chic
Femeia chic
lica.irina

feminin Puncte : 785
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/04/1977
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 47
Localizare : Pitesti

Bradutul si ornamentele de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul si ornamentele de Craciun!   Bradutul si ornamentele de Craciun! I_icon_minitimeDum Dec 26, 2010 11:39 pm

Iata cum am ''gatit'' eu casa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]-usa de la intrare.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]-usa de la sufragerie.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]-usa de la dormitor.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]-iata si un Mos Craciun , care normal se lipeste pe geam, pentru a se vedea de afara cat de frumos lumineaza, dar pe care eu l-am lipit pe usa de la sifonier, pentru ca Daria sa se poata bucura de el.
haideti si voi , fetele, cu poze!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Bradutul si ornamentele de Craciun! Empty
MesajSubiect: Re: Bradutul si ornamentele de Craciun!   Bradutul si ornamentele de Craciun! I_icon_minitime

Sus In jos
 

Bradutul si ornamentele de Craciun!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Evenimente speciale :: Sarbatori religioase-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webForumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente