®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Subiecte similare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola


Photobucket

Photobucket

Photobucket
Contact Admin
Diana
Photobucket

Distribuiţi | 
 

 Masti pentru ingrijirea parului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeMar Aug 03, 2010 9:48 pm

Ce secrete aveti etunci cand vine vorba de ingrijirea parului?
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
mais
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
mais

feminin Puncte : 401
Reputatie : 1
Data nasterii : 21/07/1979
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Temesvar

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 09, 2010 8:51 pm

Cred ca frumusetea parului este in stransa legatura cu vitaminele si mineralele din organismul nostru , in special calciul si fierul . Un regim de viata care include cat mai multe alimente bogate in aceste elemente , ajuta la sanatatea firului de par . Pe langa acestea eu folosesc de 15 ani masca de par ( portocalie ) de la L'oreal si sunt foarte multumita de rezultate .
Sus In jos
iepurasha
Femeia chic
Femeia chic
iepurasha

feminin Puncte : 315
Reputatie : 2
Data nasterii : 20/09/1989
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 34
Localizare : Dealu Clujului

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeSam Aug 14, 2010 7:00 pm

o masca foarte buna pentru toate tipurile de par:aveti nevoie de o banana zdrobita, o jumatate de lingura de lamaie si o lingura de ulei de floarea soarelui. Se amesteca toate "ingredientele", iar compozitia obtinuta se lasa sa actioneze aprox 30 minute pe parul uscat. Apoi se spala parul cu samponul obisnuit si sunteti gata sa cuceriti lumea :P
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeSam Aug 14, 2010 7:35 pm

eu am auzit ca e buna si maioneza pentru par. se lasa sa actioneze 20-30 de minute apoi se clateste parul si se spala. nu am incercat niciodata asta. dar in orice caz orice masca de par folosesc si dupa spalare nu folosesc balsam si tratament e degeaba. asta e din cauza parului meu dificil...sau mai bine zis a vopselii de par.
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
annis
Membru nou
Membru nou
annis

Puncte : 25
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/08/2010

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeMar Aug 17, 2010 3:34 am

uleiul de argan face minuni si nu numai pentru par ci pentru restul corpului
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeMar Aug 17, 2010 3:51 am

dar unde putem gasi acest ulei? este si in comert sau farmacii?
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
anuta22
Femeia chic
Femeia chic
anuta22

feminin Puncte : 757
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 36
Localizare : onesti/bacau

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:27 am

eu folosesc acum o masca de la Kallos cu extract de placenta animala si imi prietse foarte bine,,iar natural am mai facut eu dintr-un galbenus de ou cu o lingura de ulei de masline si cu putina zeama de la o lamaie,toate acestea amestecate bine si aplicate pe par,stat cu masca cu 30 min


Ultima editare efectuata de catre anuta22 in Mar Aug 31, 2010 2:20 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
iepurasha
Femeia chic
Femeia chic
iepurasha

feminin Puncte : 315
Reputatie : 2
Data nasterii : 20/09/1989
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 34
Localizare : Dealu Clujului

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeVin Aug 27, 2010 10:02 pm

Anuta,masca cu placenta de care zici pentru ce anume e?adica stiu ca pentru ingrijirea parului laugh , dar mai exact?
Sus In jos
anuta22
Femeia chic
Femeia chic
anuta22

feminin Puncte : 757
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 36
Localizare : onesti/bacau

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeSam Aug 28, 2010 3:20 am

mai exact am sa merg sa citesc pe cutie,se foloseste foarte mult la salaone de coafor.

http://manie.ro/masca-pentru-par-kallos-cu-placenta/
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeDum Aug 29, 2010 6:44 am

hai mai fetelor sa facem schimb de sfaturi si idei ca search pe google stim sa dam toate sa cautam o masca sau un produs wink
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
anuta22
Femeia chic
Femeia chic
anuta22

feminin Puncte : 757
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 36
Localizare : onesti/bacau

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 6:19 am

poi nu aveam timp sa ii dau prea multe explicatii lui iepurasha,ca nici eu macar nu stiu sigur pentru ce e,mie mi-a recomadat-o o coafeza si am cumparat-o,o folosesc si imi place cum se face parul de la ea dupa spalare,de asta i-am pus linkul mastii,sa citeasca ea daca vrea mai multe detalii.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 6:25 am

e foarte buna, am folosit-o si eu. dar totusi e bine sa te interesezi de produse inainte de a le folosi , chiar daca iti sunt recomandate
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
anuta22
Femeia chic
Femeia chic
anuta22

feminin Puncte : 757
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 36
Localizare : onesti/bacau

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 6:36 am

popi coafeza aia a folosit-o dupa ce ma vopsit cand ma spalat si daca am vazut ca imi prieste si ca imi place cum a facut parul,m-am decis sa o cumpar.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 6:39 am

pai daca te-a dat cu ea dupa ce te-ai vopsit trebuia sa iti recomande o masca pentru par vopsit tot de la kallos. cea cu placenta e pentru par degradat. e bine sa folosim produse pentru par vopsit macar un timp dupa vopsire.
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
anuta22
Femeia chic
Femeia chic
anuta22

feminin Puncte : 757
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 36
Localizare : onesti/bacau

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 6:41 am

ei fiecare are produsee ei preferate,iar ea mia zis ca e cea mai buna,acum fiecare cu gusturile ei.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 6:44 am

pai cand alegi o masca nu e vorba de gust. n-are nici o legatura. e vorba de tipul de par pe care il si de ce are nevoie parul tau wink
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
anuta22
Femeia chic
Femeia chic
anuta22

feminin Puncte : 757
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 36
Localizare : onesti/bacau

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 6:45 am

asa e,mai am una de la Avon,cea de la Planet Spa,cu extract de masline,dar parca tot cea de la kalos imi place mai mult
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 6:48 am

sunt foarte bune produsele de la kallos. eu am si balsam, si masca si vopsea de sprancene. cele de la avon imi fac matreata. insa serul pentru varfuri despicate e excelent
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
anuta22
Femeia chic
Femeia chic
anuta22

feminin Puncte : 757
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 36
Localizare : onesti/bacau

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 6:55 am

fiecare cu ce ii prieste admin,mie imi prieste foarte bine samponul antimatreata de la avon,am scapat de matreata si eu si sotul,dar mie teama sa il schimb din cauza sa nu se faca din nou.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 7:01 am

e bine sa mai schimbam samponul o data la 2-3 luni pentru ca parul se obisnuieste cu proprietatile lui si efectul samponului nu mai e vizibil, deci nu isi mai face efectul
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
anuta22
Femeia chic
Femeia chic
anuta22

feminin Puncte : 757
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 36
Localizare : onesti/bacau

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 7:05 am

o fi asa cum zici tu,ma gandeam sa il schimb si sa ma bag pe Dalin,chiar daca e pentru copii am auzit ca e foarte bun,am auzit de la o persoana care il foloseste deja,as fi curioasa sa incerc si eu,.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 4:56 pm

nu stiu cum e dalin, dar am folosit johnson baby si e grozav. face parul foare moale
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
mari
Femeia chic
Femeia chic
mari

feminin Puncte : 591
Reputatie : 0
Data nasterii : 04/10/1981
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Stare de spirit : fericita si implinita

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 7:11 pm

eu nu am folosit si nici nu flosesc masti pentru par,doar sampon si balsam.
Sus In jos
anuta22
Femeia chic
Femeia chic
anuta22

feminin Puncte : 757
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 36
Localizare : onesti/bacau

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeMar Aug 31, 2010 2:22 pm

e bine daca nu e pretentios parul tau Mari.
Sus In jos
mioara
Femeia chic
Femeia chic
mioara

feminin Puncte : 1002
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1982
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 41
Localizare : zimnicea

Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 6:54 pm

eu folosesc o masca de la garnier
Sus In jos
Continut sponsorizat




Masti pentru ingrijirea parului Empty
MesajSubiect: Re: Masti pentru ingrijirea parului   Masti pentru ingrijirea parului I_icon_minitime

Sus In jos
 

Masti pentru ingrijirea parului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Totul despre moda si frumusete :: Beauty :: Ingrijirea parului-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente