®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Distribuiţi | 
 

 Sexul un subiect tabu?!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeJoi Aug 05, 2010 11:33 pm

Crede-ti ca ar trebui sa vorbim despre sex sau ar trebui sa ramana un subiect tabu?
Aveti inhibitii in ceea ce priveste sexul sau sunteti deschisa la orice incercare in pat?
Astept povestile voastre
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
zero
Membru nou
Membru nou
zero

masculin Puncte : 43
Reputatie : 0
Data nasterii : 10/06/1992
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeVin Aug 13, 2010 11:35 pm

Ar trebui sa vorbim ,cine nu are curaj sa posteze sa stea cu inhibitiile lui
Hei Admin da dc nu spargi tu gheata prima si ne povestesti tu cat de cuminte esti uh :))
Sus In jos
sorin
Membru nou
Membru nou
sorin

masculin Puncte : 11
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/10/1973
Data de inscriere : 14/08/2010
Varsta : 50
Localizare : gottlob dud timis

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeSam Aug 14, 2010 4:51 am

eu zic ca e o parere buna sa se vorbeasca despre sex pentru ca unii si din astea invata dachat practicand :)
Sus In jos
iepurasha
Femeia chic
Femeia chic
iepurasha

feminin Puncte : 315
Reputatie : 2
Data nasterii : 20/09/1989
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 34
Localizare : Dealu Clujului

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeSam Aug 14, 2010 8:47 pm

sorin a scris:
eu zic ca e o parere buna sa se vorbeasca despre sex pentru ca unii si din astea invata dachat practicand :)
teoria ca teorie....fara practica nu se poate insa :afro:
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeSam Aug 14, 2010 9:04 pm

bine punctat iepurasha :D
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
Criticalzz
Membru nou
Membru nou
Criticalzz

masculin Puncte : 2
Reputatie : 0
Data nasterii : 19/12/1984
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 39
Localizare : Suceava

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeMar Aug 17, 2010 5:21 am

teoria ca teorie....fara practica nu se poate insa :afro: [/quote]

foarte adevarat si asta.....totusi pana la practica trebuie sa stii cate ceva :)
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeMar Aug 17, 2010 5:28 am

dar nu a dat nimeni un raspuns concret. deci sunteti deschisi la orice in pat sau aveti inhibitii? atunci cand iubitul/iubita iti propune sa faceti ceva nou in pat nu cred ca e nevoie de foarte multa teorie. de exemplu daca iti propune o pozitie noua si cam ciudata, doar nu o sa cauti pe net sa inveti :D :D accepti sau ai inhibitii?
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
snow_flake
Membru nou
Membru nou
snow_flake

feminin Puncte : 24
Reputatie : 0
Data nasterii : 15/04/1981
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Prea neastamparata pentru a sta intr-un loc

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeMar Aug 17, 2010 1:05 pm

sunteti inhibati, bre? :P .. :))

hai sa va povestesc io : pai ! in pat nu exista tabu! -cu mici exceptii poate , in rest .. totu'i permis :D ..
Sus In jos
mari
Femeia chic
Femeia chic
mari

feminin Puncte : 591
Reputatie : 0
Data nasterii : 04/10/1981
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Stare de spirit : fericita si implinita

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 7:05 pm

sexul nu mai e demult timp un subiect tabu pentru nimeni,cel putin pentru generatia de azi nu a fost nicicum un subiect tabu
Sus In jos
iepurasha
Femeia chic
Femeia chic
iepurasha

feminin Puncte : 315
Reputatie : 2
Data nasterii : 20/09/1989
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 34
Localizare : Dealu Clujului

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 11:56 pm

asa e,din pacate mie mi se pare ca din ce in ce mai multe fete fac sex muuuult prea devreme....si la 13 ani raman deja gravide si isi nenorocesc viitorul oops
Sus In jos
mioara
Femeia chic
Femeia chic
mioara

feminin Puncte : 1002
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1982
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 41
Localizare : zimnicea

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 6:45 pm

daa,unele fete nici nu termina clasa a 8-a si deja sunt gravide
si eu cred la fel: sexul nu mai este de mult timp un subiect tabu
Sus In jos
mais
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
mais

feminin Puncte : 401
Reputatie : 1
Data nasterii : 21/07/1979
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Temesvar

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 6:57 pm

Eu cred ca este si asa va ramane pentru nu stiu cata vreme de acum incolo . Daca nu ar fi un subiect tabu probabil ca fetele acelea de 13 ani nu ar ramane insarcinate ci ar putea discuta in familie ( ceea ce e aproape imposibil deci rezulta ca este un subiect tabu ) . Din pacate asta este realitatea . Ar trebui sa fim mai deschisi , nu in vazul tuturor insa macar cu copiii , nepotii sau cei care au nevoie , cei care sunt la inceput , neinitiati si au nevoie de un sfat .
Eu una nu as putea sa povestesc pe vreun forum relatia mea intima dar asta nu inseamna ca este un subiect tabu ci pur si simplu tine de intimitate .Parerea mea .
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 7:14 pm

ai dreptate mais
dar parerea mea este ca se pune prea mult accent pe sex in showbiz. de la televizor multe fete invata ce nu ar trebui. sunt multe materiale cu teme, imagini etc. legate de sex iar tanarul adolescent devine curios si gata sa experimenteze. daca s-ar vorbi despre sex intr-un mod mai educativ toate aceste probleme ar fi remediate.
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
mais
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
mais

feminin Puncte : 401
Reputatie : 1
Data nasterii : 21/07/1979
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Temesvar

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 7:29 pm

Asa este , se pune prea mult accent pe sex in ramura media iar tinerii nu stiu sa trieze informatiile , le preiau pe toate ca fiind bune . Cred ca in scoli ar fi cel mai indicat sa se discute dar in privat , nu la comun . Sa discute separat fetele de baieti pentru ca altfel intervine rusinea sau laudarosenia si atunci se discuta inutil . Problema cea mai mare o prezinta media insa si parintii . Nu sunt constienti ca un copil are nevoie de informatii despre sex inca de la varsta de 12-13 ani , ii considera inca prea mici pentru a discuta cu ei astfel de probleme si astfel se ajunge la sarcini , boli cu transmitere sexuala , prea multi parteneri la varste fragede , etc . Ar trebui sa fie mai atenti la nevoile copiilor lor si sa deschida ochii , copiii sunt deja atrasi de sex chiar daca parintilor le este greu sau imposibil sa creada asta .
Sus In jos
mari
Femeia chic
Femeia chic
mari

feminin Puncte : 591
Reputatie : 0
Data nasterii : 04/10/1981
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Stare de spirit : fericita si implinita

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeVin Sept 03, 2010 1:44 am

da la o anumita varsta e multa curiozitate si 95%o fac doar din curiozitate.apoi fetele care raman insarcinate cred ca sunt prea neglijente,toata lumea a auzit de prezertativ chiar si la 13 ani sunt sigura de asta. e prea multa inconstienta si media o alimenteaza cu prea multe informatii.
eu am avut o colega care isi incepuse viata sexuala la 16 ani,pe vremea noastra era cam prematur,era singura din clasa si cand am intrebat-o de ce a spus ca din curiozitate,nici i-a placut si nici nu ii placea, o facea doar asa de dragul de a face.
Sus In jos
flory
Femeia chic
Femeia chic
flory

feminin Puncte : 751
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 42
Localizare : teleorman

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeSam Sept 04, 2010 9:18 pm

mai in privinta fetelor de 13 ani ce sa zic nu-i decat vina parintior ca nu discuta cu fetele
din punctul meu de vedere sexul nu mai este de mult un subiect tabu iar cele care considera asta sau nu discuta cu copilele greseala lor se vede bine unde a dus lipsa de informatie
Sus In jos
iepurasha
Femeia chic
Femeia chic
iepurasha

feminin Puncte : 315
Reputatie : 2
Data nasterii : 20/09/1989
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 34
Localizare : Dealu Clujului

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeMier Sept 08, 2010 5:58 am

nu stiu daca e in totalitate vina parintilor ,pentru ca de ex parintii iti pot zice acasa numai de bine si te educa intr-un fel si afara anturajul te influenteaza si faci doar ce nu trebuie...in ziua de azi se intampla atat de multe pe strazi incat uneori parintii ajung sa nu isi mai poata controla proprii copii,din pacate.
cunosc cazuri destule de copii care provin din familii bune cu parinti responsabili si cu capul pe umeri si copiii au ajuns vai de capul lor.
Sus In jos
mari
Femeia chic
Femeia chic
mari

feminin Puncte : 591
Reputatie : 0
Data nasterii : 04/10/1981
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Stare de spirit : fericita si implinita

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeMier Sept 08, 2010 8:00 pm

da asa e dar nu le acorda atata timp cat au nevoie,sunt prea ocupati sa le ofere tot ce isi doresc si uita ca timpul petrecut impreuna e mai valoros decat orice.
Sus In jos
mais
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
mais

feminin Puncte : 401
Reputatie : 1
Data nasterii : 21/07/1979
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Temesvar

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeMier Sept 08, 2010 11:27 pm

Dar macar fac '' prostii '' cu prezervativ , le-a fost explicata importanta acestuia in cadrul familiei .
Sus In jos
Clau
Admin
Admin
Clau

feminin Puncte : 298
Reputatie : 0
Data nasterii : 03/05/1988
Data de inscriere : 21/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeJoi Sept 23, 2010 10:31 pm

Eu consider ca sexul nu ar trebui sa fie un subiect tabu pentru ca face parte din viata omeneasca...si toti trebuie sa fie imformati cu privire la implicatiile acestuia in viata noastra dar mai ales a copiilor si adolescentilor. Ar trebuie informati si nu ar trebui sa se considere o rusine sa discuti cu copilul tau despre asa ceva,pentru ca in primul rand ii protejezi viata ,avand in vedere cate boli se transmit asa. La tv vedem mereu copile de la 10 ani in sus care sunt insarcinate,oare din cauza cuui? Din cauza parintilor care nu sau ocupat de ele si nu leau informat asta e parerea mea
Sus In jos
ADINA
Membru nou
Membru nou
ADINA

feminin Puncte : 53
Reputatie : 0
Data nasterii : 27/09/1993
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 30
Localizare : constanta

Sexul un subiect tabu?! Empty
MesajSubiect: Re: Sexul un subiect tabu?!   Sexul un subiect tabu?! I_icon_minitimeVin Noi 19, 2010 10:06 pm

eu am o relatie de aproape 4ani si vreau sa spun ca am incercat detoate si nu mie rusine sa spun 'bine aproape detoate'
Sus In jos
 

Sexul un subiect tabu?!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Viata de cuplu & sex :: Totul despre sex-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente