®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum


Distribuiţi | 
 

 Concurs Cartea "Resurse nebanuite"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeSam Aug 21, 2010 5:24 am

Va invit la un nou concurs si de aceasta data premiul vine din partea echipei Femeia-Moderna. Premiul consta in cartea "Resurse nebanuite" Robert K. Cooper . Iata cateva cuvinte despre carte:
"Resursele nebanuite exploreaza si analizeaza cele patru elemente de baza ale conceptiei autorului: Increderea, Energia, Vizionarismul si Indrazneala.
Dat fiind ca avem un potential ascuns si un destin pe care trebuie sa-l traim, intrucat nimeni nu-l poate trai in locul nostru, suntem datori, printre altele, sa nu ignoram:


ca avem mai mult de un creier,
ca putem fi iuti fara sa ne grabim,
ca trebuie sa stim sa ne relaxam,
ca pozitia corpului are o influenta covarsitoare asupra dispozitiei, dar si asupra atitudinii noastre,
ca originalitatea se cultiva,
ca merita sa luptam pentru cauzele pierdute.
Resursele nebanuite este calauza voastra in explorarea acestui nou teritoriu."
Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Resurs11

Cerinte: posteaza in cadrul acestui topic metodele de relaxare la care apelezi dupa o zi plina de stres.

Perioada de desfasurare : 20 august 2010 - 12 septembrie2010
pentru a se desfasura concursul trebuie sa se inscrie minim 10 persoane


Ultima editare efectuata de catre Admin in Sam Sept 04, 2010 5:38 am, editata de 5 ori
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
bebelusha18
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
bebelusha18

feminin Puncte : 195
Reputatie : 0
Data nasterii : 18/11/1982
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 41
Localizare : iasi , romania
Stare de spirit : fericita

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeSam Aug 21, 2010 5:28 am

pare foarte interesanta cartea..multumim de concurs
Sus In jos
tit.ioana
Femeia chic
Femeia chic
tit.ioana

feminin Puncte : 1055
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/11/1983
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 40
Localizare : Oradea
Stare de spirit : happy

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeDum Aug 22, 2010 5:16 am

super concursul Diana ... felicitari
fetelor va asteptam cu cat mai multe metode de relaxare
Sus In jos
bebelusha18
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
bebelusha18

feminin Puncte : 195
Reputatie : 0
Data nasterii : 18/11/1982
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 41
Localizare : iasi , romania
Stare de spirit : fericita

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeLun Aug 23, 2010 4:33 am

eu ma relaxez uneori intr-o cada plina cu spuma confusion
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 7:12 am

Excelenta pare a fi cartea!

Pentru mine, relaxarea o reprezinta, indubitabil, un dus cu produse de baie pe baza de lavanda si liliac, apoi ascultarea unui CD preferat, in surdina, in timp ce citesc o carte captivanta din punct de vedere ideatic, avand alaturi si o lumanare parfumata ... mai rasfoiesc si cate o revista de moda sau cu retete culinare ori tratamente cosmetice (si pe net se gasesc multe lucruri folositoare, dar eu nu ma simt in largul meu decat atunci cand am o carte in mana - este un feeling aparte sa citesti efectiv dintr-o carte, sa o rasfoiesti, sa cauti poate un anume capitol sau subcapitol, sa faci anumite insemnari pe o foaie si sa le adaugi la anumite pagini in ideea de a reveni oricand la ceva ce te-a impresionat in mod deosebit, nu?), mai citesc fetitei cate o povestioara sau pur si simplu ii inventez ceva nou ca sa adoarma in bratele mele, purtata fiind in lumea de basm prin intermediul personajelor ce ne-au incantat si noua copilaria.

Mai este si cate o dupa-amiaza cand ies cu fata si o dau in leagan, iar eu imi iau o carte si citesc pe o banca, pe aleea florilor, intr-un parc de langa noi, amintindu-mi de vremurile cand eram liceeana sau tanara studenta (ca studenta sunt si acum) si este si acesta un mod de relaxare, - in natura, ascultand trilul pasarelelor, la umbra unor copaci batrani, martori ai multor evenimente. Elementele naturii sunt precum mumele goetheene, mereu prezente, servind ca martori ai trecutului parintilor si bunicilor nostri si este linistitor sa stii ca sub acelasi copac a citit o carte si mama ta, in urma cu 35 de ani de exemplu. Este un sentiment inegalabil.


Ultima editare efectuata de catre Arthemise77 in Vin Aug 27, 2010 10:37 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
anuta22
Femeia chic
Femeia chic
anuta22

feminin Puncte : 757
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 36
Localizare : onesti/bacau

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 9:06 pm

Cartea arata super,dupa descrierea facuta de tine admin si-o doreste oricine

Ca sa ma relaxez eu apelez la o baita cu multa spuma si bile eferverscente,dupa care iubitul meu sot ,ii place sa ma dea cu lotiune,si pe urma in pat langa sot la un film bun sau ascultand muzica impreuna.

o alta metoda de relaxare este sa ies cu printesica noastra in parc sa ne jucam cu mingea,sa o dau in leagan,sa alergam,sa privim raul din spatele parcului,sa alergam dupa micii fluturasii,si nu in ultimuul rand sa ne pupacim,ii place foarte multe printesicii sa ma imbratiseze si sa ma pupaceasca pe obraz.
Sus In jos
ralu
Membru nou
Membru nou
ralu

feminin Puncte : 59
Reputatie : 0
Data nasterii : 17/10/1976
Data de inscriere : 25/08/2010
Varsta : 47
Localizare : Piatra Neamt

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeVin Aug 27, 2010 3:44 am

eu citind Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Smilie_les_076 ma relaxez ,o carte buna de un autor renumit sau o plimbare seara imi face foarte bine, ma elibereaza de stresul zilnic
Sus In jos
tit.ioana
Femeia chic
Femeia chic
tit.ioana

feminin Puncte : 1055
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/11/1983
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 40
Localizare : Oradea
Stare de spirit : happy

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeVin Aug 27, 2010 5:49 pm

eu ma relaxez la o plimbare sau citind o carte si mai nou ma relaxez stand cu voi pe forum wink
Sus In jos
bebelusha18
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
bebelusha18

feminin Puncte : 195
Reputatie : 0
Data nasterii : 18/11/1982
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 41
Localizare : iasi , romania
Stare de spirit : fericita

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeSam Aug 28, 2010 12:10 am

si eu ma relaxez citind o carte... in liceu citeam foarte mult..dar ma relaxeaza si un masaj facut de iubit sau o plimbare impreuna cu iubirea mea oops
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeSam Aug 28, 2010 8:33 am

Se vede ca esti o tanara indragostita, bebelusha! Iubirea te mentine tanar si energic. Foarte frumos!
Sus In jos
bebelusha18
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
bebelusha18

feminin Puncte : 195
Reputatie : 0
Data nasterii : 18/11/1982
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 41
Localizare : iasi , romania
Stare de spirit : fericita

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeDum Aug 29, 2010 3:29 am

ai dreptate anca wink
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeDum Aug 29, 2010 9:26 am

Ai vazut cum te-am ginit? Eeeeee ... stiu eu ce stiu. bravo Bravo! Asa sa fii mereu! Sa plutesti.
Sus In jos
bebelusha18
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
bebelusha18

feminin Puncte : 195
Reputatie : 0
Data nasterii : 18/11/1982
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 41
Localizare : iasi , romania
Stare de spirit : fericita

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 7:23 pm

mersic anca...dar restul fetelor nu se mai relaxeaza ? nu stiu
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeMar Aug 31, 2010 4:49 am

Ba le asteptam si pe ele sa ne spuna cateva cuvinte despre cum percep ele si cum transpun in practica ideea de ralaxare ... uite, pe mine observ ca ma mai relaxeaza si faptul de a citi ceea ce mai postati voi pe aici, mai raspund si eu comentariilor voastre - si lucrul acesta este, intrucatva, relaxant, dar nimic nu se compara cu a avea liniste, intimitate si o carte traznet in brate!
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeMar Aug 31, 2010 4:53 am

Hai ca va spun si eu cum ma relaxez- in afara concursului-.
in primul rand nu exista relaxare fara ceai de sunatoare oops . ma relaxeaza mlt plimbarile, cand stau in pat la caldurica si ma uit la un film bun, sau citesc o carte. si o baie calda cu muuulta spuma e foarte relaxanta.
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
bebelusha18
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
bebelusha18

feminin Puncte : 195
Reputatie : 0
Data nasterii : 18/11/1982
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 41
Localizare : iasi , romania
Stare de spirit : fericita

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeMar Aug 31, 2010 5:30 am

trebuie neaparat sa imi cumpar si eu ceai de sunatoare... ca m-ai innebunit cu el tonque
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeMar Aug 31, 2010 5:36 am

asa e laugh pe aici beau doar ceai de sunatoare si mananc ciocolata laugh
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeMar Aug 31, 2010 6:51 am

Diana, daca spui ca ceaiul de sunatoare e asa de bun ... poate incep sa beau si eu. Sa mai citesc pe net despre proprietatile lui ... sa vedem ... .
Sus In jos
tit.ioana
Femeia chic
Femeia chic
tit.ioana

feminin Puncte : 1055
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/11/1983
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 40
Localizare : Oradea
Stare de spirit : happy

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 4:12 am

e f bun si eu beau cand ma apuca wink
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 9:02 am

Am citit ca, printre altele, ceaiul de sunatoare este antidepresiv, asa ca nu-l voi folosi. Prefer ceaiul verde.
Sus In jos
claudia_mami
Membru nou
Membru nou
claudia_mami

feminin Puncte : 32
Reputatie : 0
Data nasterii : 25/08/1982
Data de inscriere : 30/08/2010
Varsta : 41
Localizare : iasi

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 1:18 pm

ceaiul de tei face minuni la mine wink
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 5:44 pm

fetelor sunteti off topic off topic
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
enamorarte
Membru nou
Membru nou
enamorarte

feminin Puncte : 7
Reputatie : 0
Data nasterii : 18/08/1983
Data de inscriere : 02/09/2010
Varsta : 40
Localizare : Valea Calugareasca,prahova
Stare de spirit : :)

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeJoi Sept 02, 2010 6:36 pm

Primul lucru pe care il fac ca timpul liber sa fie adevarat relaxant,e sa las grijile cotidiene la o parte.Incerc sa nu ma enervez pentru nimic in lume,si incerc sa fac numai ceea ce imi place,fara a imi solicita prea mult intelectul si fizicul.
Daca ocazia permite ies cu prietenele mele la un film,la un suc,plimbari prin parc
Dorm cat mai mult.
Citesc o carte
Petrec mai mult timp si cu familia.
Sus In jos
iepurasha
Femeia chic
Femeia chic
iepurasha

feminin Puncte : 315
Reputatie : 2
Data nasterii : 20/09/1989
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 34
Localizare : Dealu Clujului

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeVin Sept 03, 2010 12:19 am

eu ascult delfinii laugh
Sus In jos
mari
Femeia chic
Femeia chic
mari

feminin Puncte : 591
Reputatie : 0
Data nasterii : 04/10/1981
Data de inscriere : 23/08/2010
Varsta : 42
Localizare : pitesti
Stare de spirit : fericita si implinita

Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitimeVin Sept 03, 2010 2:01 am

o plimbare cu toata familia oriunde este un moment de relaxare,imi place sa fac bai lungi cu spuma si o carte buna.
cafeluta bauta cu prietena mea cea mai buna ma relaxeaza pentru o noua zi.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Concurs Cartea "Resurse nebanuite" Empty
MesajSubiect: Re: Concurs Cartea "Resurse nebanuite"   Concurs Cartea "Resurse nebanuite" I_icon_minitime

Sus In jos
 

Concurs Cartea "Resurse nebanuite"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Concurs :: Concursuri terminate-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente