®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Subiecte similare
    Conectare
    Utilizator:
    Parola:
    Conectare automată: 
    :: Mi-am uitat parola


    Photobucket

    Photobucket

    Photobucket
    Contact Admin
    Diana
    Photobucket

    Distribuiţi | 
     

     Violenta in familie

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

    feminin Puncte : 2065
    Reputatie : 2
    Data nasterii : 04/06/1989
    Data de inscriere : 30/07/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Hunedoara

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 5:37 am

    vi s-a intamplat si voua acest lucru?sa fiti lovite de sot/iubit? aveti prietene care au trecut prin asta? ce sfaturi dati femeilor care trec prin acest cosmar?
    Sus In jos
    https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
    mari
    Femeia chic
    Femeia chic
    mari

    feminin Puncte : 591
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 04/10/1981
    Data de inscriere : 23/08/2010
    Varsta : 42
    Localizare : pitesti
    Stare de spirit : fericita si implinita

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeVin Sept 10, 2010 1:48 am

    asta a fost prima discutie....prima palma o sa fie si ultima.
    nu cred in violenta si nu sunt de acord cu femeile care sta si accepta sa fie batjocorite,sunt nici o forma nu trebuie sa fim umilite in asemenea fel,nu exista motiv sa mananci bataie,totul se poate rezolva cu o discutie
    Sus In jos
    mais
    Femeia indrazneata
    Femeia indrazneata
    mais

    feminin Puncte : 401
    Reputatie : 1
    Data nasterii : 21/07/1979
    Data de inscriere : 09/08/2010
    Varsta : 44
    Localizare : Temesvar

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeSam Sept 11, 2010 8:07 pm

    In familia noastra nu se poate concepe asa ceva insa am intalnit foarte multe cazuri in care femeile accepta sa fie batute . Chiar nu inteleg de ce fac asta . Au de ales , sunt atati abarbati pe lume asta si ele raman cu acelasi badaran . Am ajuns la concluzia ca unora chiar le place scandalul si considera o palma ca pe un semn de iubire altfel nu pot intelege de ce raman sa indure . Cunosc astfel de cazuri indeaproape si le vad chiar fericite dupa ce au incasat o ''bataita'' . Tine supararea cateva zile apoi o iau de la capat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic . Si au de ales , au parinti care oricand le-ar primi acasa cu bratele deschise insa raman sa ''incaseze '' umilinte .
    Sus In jos
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

    feminin Puncte : 2065
    Reputatie : 2
    Data nasterii : 04/06/1989
    Data de inscriere : 30/07/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Hunedoara

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeSam Sept 11, 2010 10:36 pm

    asa e mais ai foarte mare dreptate. e o umilinta foarte mare sa fi batuta de sot/iubit. cunosc si eu cazuri cu violenta in familie si multe femei raman intr-o astfel de casnicie pentru copii. insa nu iti dau seama ce greseala mare fac. e adevarat ca e greu sa cresti un copil fara tata dar e si greu sa ii dai o educatie si sa il inveti sa mearga pe drumul cel bun cand acasa tot ce vede sunt certuri si batai. oricat ar fi dragostea de mare nu merita nici o femeie sa treaca prin asta. si nu prea cred ca daca se ajunge la asta se mai poate numi dragoste. un om care te iubeste , te respecta si nu ridica pumnul. sunt insa cazuri in care si femeia agreseaza barbatul. oricum ar fi eu cred ca cea mai buna cale e despartirea. o data ce s-a ajuns la o palma inevitabil se ajunge si la bataie si inevitabil va continua tot restul vietii.
    Sus In jos
    https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
    mioara
    Femeia chic
    Femeia chic
    mioara

    feminin Puncte : 1002
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 01/12/1982
    Data de inscriere : 31/08/2010
    Varsta : 41
    Localizare : zimnicea

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeDum Sept 12, 2010 2:14 am

    pacat ca unele femei suporta orice de la sotii lor, aveti perfecta dreptate, nici eu nu as accepta acest lucru
    Sus In jos
    Arthemise77
    Femeia chic
    Femeia chic
    Arthemise77

    feminin Puncte : 638
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 11/06/1977
    Data de inscriere : 17/08/2010
    Varsta : 46
    Localizare : Bucuresti
    Stare de spirit : optimista

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeDum Sept 12, 2010 8:35 am

    Daca cineva ar fi indraznit numai sa ridice mana asupra mea sau sa schiteze cel mai mic gest in acest sens, as fi disparut in mare viteza fara sa ma uit inapoi. Nu sunt de acord cu asa ceva. Am vazut ca exista familii unde bataia este la ordinea zilei, copiii cresc traumatizati sau aruncati cand pe strada, cand la rude sau vecini, dar acest lucru se-ntampla in mediul rural si la oras in familiile mai sarace unde femeia tace si inghite fiindca nu are unde sa plece cu unul sau doi copii, nepermitandu-si sa-i creasca singura. Si, totusi, nu e o scuza. Mai bine le dai apa cu paine, dar ii cresti singura oferindu-le dragoste si o viata linistita. Imposibil sa nu le ajute cei din jur - rude, vecini, straini.
    Sus In jos
    flory
    Femeia chic
    Femeia chic
    flory

    feminin Puncte : 751
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 01/12/1981
    Data de inscriere : 04/09/2010
    Varsta : 42
    Localizare : teleorman

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeJoi Sept 16, 2010 2:28 pm

    mie personal nu mi-sa intamplat asa cum spunti si voi daca este sa mi-se intample as pleca si inapoi nu as mai privi cunosc familie care se intampla asa ceva si ea nu vrea sa plece din cauza colilului cu toate ca eu nu sunt de acord ca un copil sa creasca in asemenea mediu
    Sus In jos
    mais
    Femeia indrazneata
    Femeia indrazneata
    mais

    feminin Puncte : 401
    Reputatie : 1
    Data nasterii : 21/07/1979
    Data de inscriere : 09/08/2010
    Varsta : 44
    Localizare : Temesvar

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeJoi Sept 16, 2010 5:31 pm

    Cred ca si copilul va fi afectat de violenta in familie dar este adevarat si ca e greu ca un copil sa creasca fara ambii parinti . Cred ca asta le indeamna pe unele femei sa ramana impreuna insa sunt multe care nu au copii si totusi aleg sa ramana langa partenerii lor chiar daca le bat .
    Sus In jos
    iepurasha
    Femeia chic
    Femeia chic
    iepurasha

    feminin Puncte : 315
    Reputatie : 2
    Data nasterii : 20/09/1989
    Data de inscriere : 12/08/2010
    Varsta : 34
    Localizare : Dealu Clujului

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeJoi Sept 16, 2010 8:46 pm

    Eu zic sa nu le judecam pe femeile care raman cu sotii lor chiar daca ei le bat, pentru ca nu stie nimeni ce e in fiecare familie si cat de greu le e femeilor alora .
    Daca suporta atata batjocura o fac din nevoie,nu pentru ca le-ar place.;cred ca daca ar avea unde sa mearga si posibilitatea sa o ia de la capat asa ar face numai ca e foarte greu mai ales daca au si copii. Cu toate astea ma gandesc ca si bataile ar putea fi evitate daca ar fi mai multa comunicare intre soti si daca inainte sa faca pasul asta mare,adica acela de a se casatori, ar sta mai mult timp impreuna si s-ar cunoaste mai bine. Eu am avut de ceva vreme un prieten care era mai "dur"; nu m-a lovit niciodata dar nici nu cred ca mai era mult pana sa se intample si chestia aia...bine ca am pus punct la timp si mi-am dat seama ca merit ceva mai bun bravo cu toata modestia laugh
    Sus In jos
    Arthemise77
    Femeia chic
    Femeia chic
    Arthemise77

    feminin Puncte : 638
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 11/06/1977
    Data de inscriere : 17/08/2010
    Varsta : 46
    Localizare : Bucuresti
    Stare de spirit : optimista

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeDum Sept 19, 2010 9:34 am

    foarte bine ai actionat, iepurasha!
    Sus In jos
    mioara
    Femeia chic
    Femeia chic
    mioara

    feminin Puncte : 1002
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 01/12/1982
    Data de inscriere : 31/08/2010
    Varsta : 41
    Localizare : zimnicea

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeDum Sept 19, 2010 6:36 pm

    sunt de aceeasi parere cu anca in ceea ce te priveste, iar tu ai perfecta dreptate cand spui ca nu stim noi ce este in sufletul acelor femei
    Sus In jos
    mais
    Femeia indrazneata
    Femeia indrazneata
    mais

    feminin Puncte : 401
    Reputatie : 1
    Data nasterii : 21/07/1979
    Data de inscriere : 09/08/2010
    Varsta : 44
    Localizare : Temesvar

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeMar Sept 21, 2010 1:01 am

    Mai fetelor , aici nu se judeca viata nimanui , SE DEZBAT teme , pur si simplu . Conversam si fiecare isi spune liber opinia insa pana la a judeca pe cineva mai e cale lunga ...
    Sus In jos
    Clau
    Admin
    Admin
    Clau

    feminin Puncte : 298
    Reputatie : 0
    Data nasterii : 03/05/1988
    Data de inscriere : 21/09/2010
    Varsta : 36
    Localizare : Bucuresti

    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitimeSam Oct 16, 2010 6:06 am

    Da mis si deocmandata nu avem pe nici una intre noi care a primit un astfel de "tratament" ca sa o judecam. Nici eu nu sunt de acord cu aasa ceva, o femeie nu merita batuta,parerea mea mai repede te intelegi cu vorba decat cu bataia,cu bataia mai rau faci.
    Sus In jos
    Continut sponsorizat




    Violenta in familie Empty
    MesajSubiect: Re: Violenta in familie   Violenta in familie I_icon_minitime

    Sus In jos
     

    Violenta in familie

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

     Subiecte similare

    +
    Pagina 1 din 1

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Totul despre moda si frumusete :: Ca de la femeie la femeie-
    Mergi direct la:  
    MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webForumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente