®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Subiecte similare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola


Photobucket

Photobucket

Photobucket
Contact Admin
Diana
Photobucket

Distribuiţi | 
 

 Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
flory
Femeia chic
Femeia chic
flory

feminin Puncte : 751
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 42
Localizare : teleorman

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Sept 05, 2010 12:32 am

si eu din pacate la fel ma uit la data expirari mai putin la e-uri
Sus In jos
mioara
Femeia chic
Femeia chic
mioara

feminin Puncte : 1002
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1982
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 41
Localizare : zimnicea

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 07, 2010 9:20 pm

si cred ca marea majoritate nu se uita atunci cand cumapara un produs la E-uri. daca vreau sa cumpar, cumpar
Sus In jos
mais
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
mais

feminin Puncte : 401
Reputatie : 1
Data nasterii : 21/07/1979
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Temesvar

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 07, 2010 10:32 pm

Eu cand vreau sa fluier , fluier...Cam asa a sunat :rade:
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 08, 2010 2:00 am

azi am fost la un curs sustinut de directoarea sanipidului pe judet si am invatat multe lucruri utile. de exemplu sunt mai periculosi conservantii decat e-urile, branza topita si preparatele din carne nu sunt indicate pentru copii. de exemplu capsunii naturali ar trebui sa se strice a doua zi daca nu sunt tinuti la rece dar capsunii care contin multi conservanti tin pana la o luna. iar carnea de dezcongeleaza treptat intr-o zi jumatate. intai scoasa din congelator, apoi bagata in frigider pentru a nu-si pierde proprietatile nutritive.
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
mioara
Femeia chic
Femeia chic
mioara

feminin Puncte : 1002
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1982
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 41
Localizare : zimnicea

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 08, 2010 3:01 am

interesante lucruri, admin! te mai asteptam sa ne mai spui
ce fel de cursuri faci? off topic
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 08, 2010 4:03 am

e un curs obligatoriu pe care trebuie sa il fac ca lucrez in alimentatie publica
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
mais
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
mais

feminin Puncte : 401
Reputatie : 1
Data nasterii : 21/07/1979
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Temesvar

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 12:02 am

Conservantii tot E-uri sunt . E-uri inseamna tot ce tine de conservare , aromatizare , colorare , inmuiere , intarire , etc . a unui produs .
Sus In jos
mioara
Femeia chic
Femeia chic
mioara

feminin Puncte : 1002
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1982
Data de inscriere : 31/08/2010
Varsta : 41
Localizare : zimnicea

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Sept 12, 2010 2:31 am

Admin a scris:
e un curs obligatoriu pe care trebuie sa il fac ca lucrez in alimentatie publica
super, mi-ar place si mie
Sus In jos
Clau
Admin
Admin
Clau

feminin Puncte : 298
Reputatie : 0
Data nasterii : 03/05/1988
Data de inscriere : 21/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Oct 06, 2010 6:50 pm

Eu tin cont de eticheta produsului atunci cand cumpar ceva pentru ca ii dau copilului si mai mult cand cumpar ptr ea ma uit cand e ptr noi nu-i prb pentru cum am trait pana acum asa traim si de acum incolo. In general prefer sa iau alimente bio pentru fata
Sus In jos
iulianah
Membru nou
Membru nou
iulianah

feminin Puncte : 52
Reputatie : 0
Data nasterii : 27/01/1965
Data de inscriere : 16/10/2010
Varsta : 59
Localizare : Jaristea; jud Vrancea

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 16, 2010 4:55 am

In ziua de azi toate produsele au E-uri.Nu ma mai uit la E-uri deoarece ar insemna sa nu mai mananc aproape nimic.In plus daca e sa te imbolnavesti, se intampla si fara sa mananci produse care contin E-uri.
Sus In jos
giana_cta
Membru nou
Membru nou
giana_cta

feminin Puncte : 52
Reputatie : 0
Data nasterii : 23/03/1966
Data de inscriere : 25/10/2010
Varsta : 58
Localizare : Constanta

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Noi 05, 2010 5:57 pm

in general citesc etichetele dar nu ma pot abtine sa nu cumpar unele alimente insa incerc sa le evit pe cele cu multe e-uri si sa le cumpar pe cele cu mai putine
Sus In jos
maria_tecuceanca
Membru nou
Membru nou
maria_tecuceanca

feminin Puncte : 53
Reputatie : 0
Data nasterii : 30/10/1980
Data de inscriere : 07/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Tecuci

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 08, 2010 12:52 am

este bine sa citim inainte ce contine fiecare produs si sa alegem de preferinta produsele bio
Sus In jos
Gianina
Moderator
Moderator
Gianina

feminin Puncte : 688
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/08/1979
Data de inscriere : 20/10/2010
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele
Stare de spirit : Foarte buna

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 14, 2010 7:20 am

Intotdeauna citesc eticheta si evit alimentele cu o insiruire de aditivi,pentru ca produsele din supermarket sunt din ce in ce mai chimizate,o vreme nici nu mai treceam pe acolo.In ce priveste obiceiul de a fi atenti la ce bagam pe gura este foarte important pentru ca NU MAI E CE ERA ODATA,deci nu va faceti iluzii ca merge si asa,in mod inconstient.
fiti mai atente la ce consumati,ca de acelea depinde viata voastra.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 14, 2010 7:24 am

ai dreptate geanina. in ziua de azi nimic nu e sanatos dar totusi cu putina griija si atentie putem alege alimente mai sanatoase pentru noi. inainte si legumele le cumparam de la market. dar nu au gust bun, sunt crescute in sera deci nu prea sanatoase. acum le iau de la piata
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
Gianina
Moderator
Moderator
Gianina

feminin Puncte : 688
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/08/1979
Data de inscriere : 20/10/2010
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele
Stare de spirit : Foarte buna

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 14, 2010 7:50 am

Si eu la fel,Diana,am renuntat sa mai iau de la supermarket ca au gust de carton.Am mare noroc ca fructe si legume mai am din gospodaria proprie,fara ingrasaminte chimice sau nu stiu ce minuni...si am avut anul acesta niste rosii in solar,yam-yam,delicioase.
Si ce adun imi fac eu sau/si bag la congelator si nu mai e nevoie sa dau banii pe conservatele de la magazin.
Sus In jos
lica.irina
Femeia chic
Femeia chic
lica.irina

feminin Puncte : 785
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/04/1977
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 47
Localizare : Pitesti

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Noi 16, 2010 5:26 am

eu recunosc ca nu prea citesc etichetele produselor decat pentru data expirarii, dar incerc sa mananc cam ce cred eu ca este mai sanatos.
apropo de E-uri...
ferice de moldoveni ca ei nu mananca nimic din alimentele care contin E-uri. ei mananca : meri, peri, paini, lapti...
asta, asa , sa ne mai inveselim un pic!
Sus In jos
t.dorina
Membru nou
Membru nou
t.dorina

feminin Puncte : 59
Reputatie : 0
Data nasterii : 08/01/1977
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 47
Localizare : galati

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 3:04 am

Nu prea tin cont, intrucat chiar si legumele si fructele sunt pline de chimicalele cu care au fost stropite. Sa mananci o salata sanatoasa inseamna sa te duci la tara la bunici, sa o rupi din gradina si sa o prepari. Se intampla sa cumperi fructe care nu au nici un gust, in special merele alea mari si frumoase din supermarketuri.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?   Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ? - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 

Tineti cont de E-uri atunci cand cumparati un produs ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Despre noi si interesele noastre :: Sanatate & sport-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente