®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Subiecte similare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola


Photobucket

Photobucket

Photobucket
Contact Admin
Diana
Photobucket

Distribuiţi | 
 

 Am nevoie de un sfat...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
tit.ioana
Femeia chic
Femeia chic
tit.ioana

feminin Puncte : 1055
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/11/1983
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 40
Localizare : Oradea
Stare de spirit : happy

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 6:02 am

sper ca topicul acesta sa fie de folos tuturor....cum va consider prietenii mei ,am nevoie de sfaturile voastre si cred ca si voi de ale mele asa ca sa ne ajutam reciproc
Sus In jos
Arthemise77
Femeia chic
Femeia chic
Arthemise77

feminin Puncte : 638
Reputatie : 0
Data nasterii : 11/06/1977
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : optimista

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeMier Sept 08, 2010 8:31 pm

Ai avut o idee buna, ioana, cu acest topic. Nu se stie cand dorim o parere, un sfat. Suntem aici pentru un schimb de experienta in fond.
Sus In jos
Clau
Admin
Admin
Clau

feminin Puncte : 298
Reputatie : 0
Data nasterii : 03/05/1988
Data de inscriere : 21/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeJoi Sept 23, 2010 10:34 pm

UIte vin eu cu primul sfat de are am nevoie: Ce ziceti sa dau fata la cresa sau sa astept so inscriu la gradi direct? Mie cam teama de cresa..pentru ca am aauzit de la majoritatea ca copilasii mai iau si bataita ii lasa sa planga..daca mananca bine daca nu iara bine..si sincer nu vreau ca copilul meu sa ajuga in situatia asta...dar acum nu e o regula ca la gradi sa nu patesc la fel..si mie cam frica si nu stiu ce sa fac.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeSam Oct 16, 2010 4:10 am

eu daca as avea copil sincer nu l-as da la cresa. alessia si ceilalti copii sunt mici si au nevoie de ingrijire mai indeaproape si cum sunt multi copii nu se prea poate sa se stea dupa fiecare copil. si vorba ta clau : daca mananca bine, daca nu iara bine si tot asa.
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
Clau
Admin
Admin
Clau

feminin Puncte : 298
Reputatie : 0
Data nasterii : 03/05/1988
Data de inscriere : 21/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeSam Oct 16, 2010 5:31 am

Da dya ai dreptate...dar cresa in zilele noastre e o necesitate... mai ales daca parintii lucreaza...as dao la particulara unde au si camere ca sa o pot supraveghea
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

feminin Puncte : 2065
Reputatie : 2
Data nasterii : 04/06/1989
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 34
Localizare : Hunedoara

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeSam Oct 16, 2010 5:38 am

la particular ar fi mult mai bine. dai un ban in plus dar macar stii ca e bine copilul. nu ai incercat sa ii cauti o bona?
Sus In jos
https://femeia-moderna.forumgratuit.ro
anncutza
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
avatar

feminin Puncte : 196
Reputatie : 0
Data nasterii : 13/08/1986
Data de inscriere : 16/10/2010
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeDum Oct 17, 2010 8:06 pm

si eu sunt de partea gradinitei particulare.
eu am un baietel de 1 an si 8 luni si din primavara trebuie sa-l dau la gradi. am gasit o gradinita prin apropiere care primeste de la 1 an si jumatate. m-am gandit sa-l dam chiar din toamna dar am zis ca totusi e prea mic. la particulara e ok pt ca sunt putin copii in grupa si educatoarele au altfel grija de ei decat in cele de stat. este adevarat ca e mai scump decat la stat dar prefer sa stau linistita.
legat de bona - prefer mai mult gradi pt ca e in relatie directa cu copii. se dezvolta altfel decat daca ar sta cu o dna sa aiba grija de el. se duc 2-3 ore in parc si cam asta e relatia lui cu copii, pe cand la gradi e o zi intreaga.
Sus In jos
Anaid
Membru nou
Membru nou
Anaid

feminin Puncte : 47
Reputatie : 0
Data nasterii : 06/08/1980
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 43
Localizare : Hunedoara

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeLun Oct 18, 2010 1:19 am

de acord in totalitate cu tine anca big kiss mai bine dai un ban in plus dar macar stii ca e in siguranta copilul. ce nu face o mama pentru binele copilului?
Sus In jos
Clau
Admin
Admin
Clau

feminin Puncte : 298
Reputatie : 0
Data nasterii : 03/05/1988
Data de inscriere : 21/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeLun Oct 18, 2010 1:44 am

Nici nu se pune prb de bona dia.Nu apelez la astfel de persoane cu atata mai mult so primesc in casa fara sa stiu ce fel de persoana e...nu stii ce ascunde o astfel de perosana
Sus In jos
joly
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
joly

feminin Puncte : 504
Reputatie : 0
Data nasterii : 05/01/1987
Data de inscriere : 06/09/2010
Varsta : 37
Localizare : RESITA
Stare de spirit : entuziasmata!

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeVin Oct 22, 2010 9:21 pm

clau,depinde,mai intai trebe sa vezi ce fel e om este bona!
Eu am fost bona,babysiterr 3 ani,am fost la 2 copii si parintii au avut incredere in mine,nici macar nu eram mamica,dar de cand ma stiu iubesc copii si imi place sa lucrez cu ei!
Sus In jos
nicoletadina
Femeia chic
Femeia chic
nicoletadina

feminin Puncte : 641
Reputatie : 3
Data nasterii : 17/03/1971
Data de inscriere : 24/10/2010
Varsta : 53
Localizare : bucuresti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeLun Oct 25, 2010 12:01 am

si eu zic tot gradinita
Sus In jos
lica.irina
Femeia chic
Femeia chic
lica.irina

feminin Puncte : 785
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/04/1977
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 47
Localizare : Pitesti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 7:50 pm

si eu sunt de parere ca gradinita este cea mai buna, dar cand s-a terminat programul la gradi si noi suntem la munca, ce facem?
Sus In jos
nicoletadina
Femeia chic
Femeia chic
nicoletadina

feminin Puncte : 641
Reputatie : 3
Data nasterii : 17/03/1971
Data de inscriere : 24/10/2010
Varsta : 53
Localizare : bucuresti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 8:00 pm

ai la irina ca doar nu muncesti non stop, gradinita are program pana la 17--18
Sus In jos
lica.irina
Femeia chic
Femeia chic
lica.irina

feminin Puncte : 785
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/04/1977
Data de inscriere : 27/10/2010
Varsta : 47
Localizare : Pitesti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 8:02 pm

si daca sunt schimbul doi? ce fac nico? si eu si sotul meu , lucram pe schimburi. daca ne nimerim amandoi schimbul doi? se mai intampla si asa.
Sus In jos
nicoletadina
Femeia chic
Femeia chic
nicoletadina

feminin Puncte : 641
Reputatie : 3
Data nasterii : 17/03/1971
Data de inscriere : 24/10/2010
Varsta : 53
Localizare : bucuresti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeMier Oct 27, 2010 9:20 pm

incercati sa nu fiti amandoi in acelasi schimb irina
daca nu ai cum poate sunt parintii care te pot ajuta
Sus In jos
joly
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata
joly

feminin Puncte : 504
Reputatie : 0
Data nasterii : 05/01/1987
Data de inscriere : 06/09/2010
Varsta : 37
Localizare : RESITA
Stare de spirit : entuziasmata!

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeJoi Oct 28, 2010 7:14 pm

irina,buna intrebare!
Si eu am acceasi problema,daca il duc pe ianis la gradi cine il ia daca eu nu pot gasi ceva conform programului de gradi!

Tare greu si ma tot gandesc ce sa fac si cum sa fac
Sus In jos
nicoletadina
Femeia chic
Femeia chic
nicoletadina

feminin Puncte : 641
Reputatie : 3
Data nasterii : 17/03/1971
Data de inscriere : 24/10/2010
Varsta : 53
Localizare : bucuresti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeVin Oct 29, 2010 1:59 pm

fetelor eu am avut noroc lucram de la 8.30---16 deci aveam timp sa l duc si sa l si iau. cand era in vacanta statea cu bunicii,
va doresc bafta fetelor
Sus In jos
flory
Femeia chic
Femeia chic
flory

feminin Puncte : 751
Reputatie : 0
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 42
Localizare : teleorman

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeVin Oct 29, 2010 3:51 pm

eu nu am fost de acord cu bona dar am avut noroc ca ma ajutat foarte mult si mama mea la gradi l-am dat la 3 ani si l-am dat la program prelungit , iar daca eu nu puteam ajunge sa-l iau mergea mama sau prietena mea si il lua la ea pana reuseam eu sa ajung
acum am un program mai lejer si multumesc lui Dumnezeu ca pot ucupa de el mai ales cai in cls a doua
acum clau din bona si gradi eu zic sa alegi gradi ca acolo socializeaza big kiss
Sus In jos
nicoletadina
Femeia chic
Femeia chic
nicoletadina

feminin Puncte : 641
Reputatie : 3
Data nasterii : 17/03/1971
Data de inscriere : 24/10/2010
Varsta : 53
Localizare : bucuresti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeVin Oct 29, 2010 5:50 pm

asa este flory ai dreptate cu gradinita.acum depinde si de banii etc.
Sus In jos
tit.ioana
Femeia chic
Femeia chic
tit.ioana

feminin Puncte : 1055
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/11/1983
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 40
Localizare : Oradea
Stare de spirit : happy

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeSam Oct 30, 2010 5:05 am

wai ce greu este fetele si eu ma lovesc de problema asta ... ce o sa fac cu a mea de la 2 ani? la cresa nu vreau sa o las ...
Sus In jos
nicoletadina
Femeia chic
Femeia chic
nicoletadina

feminin Puncte : 641
Reputatie : 3
Data nasterii : 17/03/1971
Data de inscriere : 24/10/2010
Varsta : 53
Localizare : bucuresti

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeLun Noi 01, 2010 12:52 am

la bunicii ioana atunci daca nu vrei la cresa.
Sus In jos
scumpetea
Membru nou
Membru nou
scumpetea

feminin Puncte : 67
Reputatie : 0
Data nasterii : 05/02/1979
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 45
Localizare : Zalau
Stare de spirit : Vesela

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeSam Dec 04, 2010 7:17 pm

Ceam mai buna solutie la care putem apela (daca o avem) sunt bunicii: ei chiar au grija de pitici nostri big kiss
Sus In jos
tit.ioana
Femeia chic
Femeia chic
tit.ioana

feminin Puncte : 1055
Reputatie : 0
Data nasterii : 22/11/1983
Data de inscriere : 17/08/2010
Varsta : 40
Localizare : Oradea
Stare de spirit : happy

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitimeMier Dec 08, 2010 8:34 am

da e oki cu bunicii dar in cazul in care lucreaza?
Sus In jos
Continut sponsorizat




Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... I_icon_minitime

Sus In jos
 

Am nevoie de un sfat...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Discutii intre prietene :: Discutii off topic :: Discutii diverse-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente